W sezonie letnim pamiętaj o stylowych i zdrowych okularach przeciwsłonecznych

Nadchodzi lato, a razem z nim dni pełne słońca. Kto nie uwielbia upalnych promieni muskających skórę i nie zachwyca się tym, że może nareszcie schować do garderoby grube zimowe ubrania? Niestety promyki słoneczne to więcej niż tylko przyjemność. Z różnych stron słuchamy o konieczności zabezpieczenia cery profesjonalnymi kremami z filtrem, ale znacznie rzadziej mówi się o równie istotnej ochronie naszych wrażliwych oczu.

rayban

Źródło: pixabay

Bezustanne eksponowanie oczu na promienie Słońca może przypuszczalnie skończyć się poważnym pogorszeniem zdolności widzenia a także zrodzić wiele różnych schorzeń, w tym nowotworów. Znakomitym środkiem zaradczym są dobre okulary przeciwsłoneczne (chociażby takie: ), koniecznie z ochroną przeciw promieniom UV. Same przyciemniane szkła mogą powodować rozszerzenie źrenic, więc znacznie więcej promieni słonecznych dostaje się na siatkówkę i może ją uszkodzić. Dlatego tak istotny jest dobry filtr UV, który zatrzyma szkodliwe promienie słoneczne przed dostaniem się do ludzkich oczu.

Podczas trwania sezonu, na promenadach zauważyć można wielu sprzedawców okularów, jednakże sprzedawane przez nich okulary przeciwsłoneczne (wypróbuj w promocji okulary przeciwsłoneczne korekcyjne męskie wrocław – fabrykaoptyka.pl/produkty/dla-mezczyzn/okulary-przeciwsloneczne-korekcyjne-meskie/) są zwykle niskiej jakości i nie mają właściwego filtra UV. Jedynie oryginalne okulary kliknij i sprawdź mają rzetelne oznakowanie, potwierdzające siłę filtra UV i jedynie takim produktom możemy zaufać. Czasami wskazane jest zapłacić kilka złotych więcej, dlatego że zdrowie bezustannie jest w cenie. Całe szczęście czasy, gdy miało się trudności z dobraniem okularów (zobacz ) do naszego charakteru już się skończył. Asortyment modeli jest przeogromny, a co lepsi producenci zapewniają ogrom opcji uformowania i dostosowywania okularów dla klienta.

okulary carrera

Autor: Maxime Raphael
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban czy okulary Carrera to ostatni krzyk mody. Okulary Carrera można do siebie dopasować poprzez zamianę szkieł i podmianę materiału z którego robione są obsady. Natomiast okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban można zrobić dla samego siebie praktycznie od podstaw, wybierając kolory i wygląd oprawek, a także kształty frontów: . Za tą sprawą ktokolwiek może wyeksponować swój gust. Nie ma znaczenia czy jesteś oryginalnym indywiduum czy pomysłowym artystą zapewne wynajdziesz coś dla siebie. Wybierając okulary przeciwsłoneczne nie zapominajmy jednak o ich priorytetowym celu, osłonie oczu.