Jakie są najlepsze prezenty w związku?

Związek dwóch ludzi to naprawdę wyzwanie. No tak, taka jest właśnie prawda. Pojawiamy się na świecie zupełnie sami, i poza niemowlęctwem, gdzie śpimy blisko rodziców, kolejne lata śpimy sami, budzimy się sami i sami sobie radzimy z kłopotami. Wiadomo, że są rodzice, którzy pomagają, jest rodzeństwo i znajomi, jednakowoż z żadnych z nich nie mamy tak silnego związku, jak z naszym partnerem. To naprawdę niezwykła sprawa, szczególnie, że nie jesteśmy ze sobą tylko dla potomstwa, lecz dla wielu innych spraw.

modelka w bieliźnie

Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie zaczyna się od seksu i fascynacji. Tak zwana romantyczna miłość (lub jak kto woli 'od pierwszego wejrzenia’) zjawia się w naszym życiu nagle i niezwykle nas zachęca, żeby w tym uczestniczyć. Pragniemy więcej ( midea ) i więcej, fascynacja wypełnia nasze ciało, nasze serce rośnie, chcemy tej drugiej osoby więcej i więcej. Później jednakże przychodzi chwila próby, po kilku miesiącach bowiem kończy się ta 'filmowa’ miłość, pojawia się prawdziwe życie. To jest ta chwila, gdy miłość romantyczną zastępuje prawdziwy związek, jakby to powiedzieć, z krwi i kości. Niektórzy zamieszkują razem, i albo im to odpowiada, albo się nie układa – na całej linii.

Wiele problemów może stanąć na drodze. Naturalnych, jak nasze usposobienie, które już takie zwyczajnie są, jakie są i ciężko je zmienić. Przez pierwsze miesiące nie dostrzegaliśmy swoich wad, a teraz pojawiają się ze zdwojoną siłą – jest wszystko, co nas denerwuje w tym drugim człowieku. Być może, są to negatywy, które sami posiadamy, bo według jednej z teorii wiążemy się z człowiekiem psychologicznie podobnym do nas… Są to jednak sprawy naturalne, dlatego, że jeśli kochamy drugą osobę to należy go zaakceptować takim jakim jest. Wychodzą także inne trudności, powiedzmy natury estetycznej. Dopiero teraz zauważamy, jakim jest on brudasem, lub ona brudaską.

Wydaje się, że większy problem w tego typu sprawach mają mężczyźni. Wcześniejsze spotkania z dziewczyną to zwykłe randki na mieście, nie widzieli się wcześniej w domu, nie widzieli swoich przygotowań. Kupił jej przykładowo piękna bieliznę na prezent, którą później mu zaprezentowała. A bielizna w upominku to prawdziwie dobry pomysł. Wspaniale! A teraz, wstajemy razem, słyszymy siebie w rożnych prywatnych okolicznościach dnia codziennego, coś nam się wymsknie niekulturalnego, mamy swoje estetyczne przypadłości, jak mlaskanie, które zaczynają irytować. Pamiętajcie, nie panikujcie. To, że łączymy się w pary jest niezwykłe, ale nikt nie powiedział, iż będzie w takim związku łatwo. Najkorzystniej podejść do tego na luzie, bez wyrzutów i nadmiernych oczekiwań. Najlepiej poznać drugą osobę lepiej zanim razem zamieszkamy.