O jakich sprawach pamiętać, jak mamy psa i kota? Jakie kwestie są zwłaszcza niezbędne? Na co zwracać uwagę?

Gdy posiadamy zwierzaki, zwłaszcza kota oraz psa, to musimy pamiętać o wielu rzeczach. Przede wszystkim muszą się czuć dobrze, mieć najbardziej wartościowy pokarm, leki oraz różne środki. Trudno powiedzieć, czy w tej sprawie bardziej znaczne wymagania ma pies lub kot, faktycznie rozkłada się to po równo. W tym artykule zajmiemy się lekarstwami na pchły dla psa, dowiemy się jakie wybrać, lecz również postaramy się wybrać najbardziej wartościowy żwirek dla kota. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów produktów do stosowania na zwierzętach.

pies z długą sierścią

Autor: SantaRosa OLD SKOOL
Źródło: http://www.flickr.com

Dość popularne są szampony, nie są one jednak jakoś bardzo skuteczne, bo są spłukiwane i nie zostają na sierści przez dłuższy czas. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są obroże, jednak używane samodzielnie nie będą chronić w sposób wystarczający. Jednocześnie mogą powodować reakcje kontaktowe, są także trujące po przypadkowym spożyciu. Jakiego rodzaju więc preparaty na pchły dla psa będą najbardziej właściwe? Przykładowe: akcesoria dla psów (polecamy poduszki dla psa) na Skuteczne są faktycznie tak zwane roztwory spot-on do stosowania miejscowego, lecz również pianki oraz spreje z pompkami. Jednakowoż są one w stanie wymagać bardziej częstego użycia niż inne insektycydy. Jak widzimy, wybranie takiego preparatu nie jest tak łatwe, ale na pewno realne. A jak prezentuje się sytuacja w przypadku zakupu żwirku dla kota? Istnieją różnorakie typy, lecz bez wątpienia jak żwirek dla kota najlepszy będzie silikonowy. Produkowany jest z krzemionki, wygląda i działa całkowicie inaczej niż inne odmiany. Żwirki silikonowe są złożone z drobnych, twardych oraz przezroczystych kuleczek. Nie zbrylają się ani się nie rozpadają. Zamiast tego dzięki specyficznej i porowatej strukturze bez kłopotu pochłaniają mocz do wewnątrz.

kot

Autor: Nickolas Titkov
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu na co dzień należy z kuwety usunąć jedynie kał, a mocz będzie wchłaniany przez granulat. Raz na pewien czas, na przykład co miesiąc, bardzo dobrze wymienić żwirek dla kota czyli zawartość kuwety na czystą (rekomendowana strona). Znakiem, że przyszedł taki czas, jest zmiana koloru granulek z przezroczystego na żółty. Oczywiście tego rodzaju miesiąc jest umowny, ponieważ być może będziemy musieli zmieniać żwirek jeszcze częściej. To trzeba będzie ocenić samemu. Dzięki temu będziemy w odpowiednim czasie na to reagowali.