Płytki ceramiczne jako jedyne w swoim rodzaju rozstrzygnięcie

Jedną z trudności, z jakimi borykamy się przy aranżacji domu, jest dobór glazury do łazienki i kuchni. Płytki ceramiczne to świetne rozstrzygnięcie w tych pomieszczeniach, w jakich ściany i posadzki mają stały kontakt z wilgotnością, a z uwagi na charakter owych pomieszczeń, nieodzowne jest także zachowanie schludności.

filiżanka kawy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
oferty

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Płytki kuchenne powinna cechować duża kategoria ścieralności Matowa przestrzeń płytek ma mniejszą śliskość i jest bardziej bezpieczna. W owym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki wytrzymałe na kwasy spożywcze i barwniki, również znaczna odporność na uderzenia i na duże temperatury.
Dobór płytek ceramicznych do pomieszczenia jest zależny od tego, jak często i w jaki sposób z niego korzystamy. W toalecie największym zagrożeniem bywa wilgotność, wobec tego jest możliwość sobie w niej pozwolić na luksusowe wykończenia kamienne.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj (https://radosheck-przeprowadzki.pl/)? To naturalnie podobna tematyka, zatem na pewno te materiały również są warte polecenia.

Nie sprawdzi się natomiast klinkier, jaki ma skłonności do sporządzania przebarwień pod wpływem wilgoci łazienki. Płytki do łazienki muszą być wodoszczelne, mieć antypoślizgową nawierzchnię.

Wypada mieć na uwadze, że zabarwienia rozmaitych serii produkcji nie zawsze są bliźniacze. Chociaż kolor jest mieszany wedle tej samej formuły, po wypaleniu w piecu może się minimalnie różnić barwą od różnych partii. Lepiej nie zestawiać płytek różnych producentów, zwłaszcza w jednej płaszczyźnie. Zawsze będą posiadały różną grubość i inne wymiary.

Wolno łączyć mozaikę szklaną i gres, bądź inne kontrastowe półprodukty, trzeba się natomiast liczyć z powikłaniami przy układaniu i niedopasowaniem rozmiarów. Powinno się wyszukiwać płytek rektyfikowanych, jakich kanty są polerowane po procesie produkcji.