Okna w aranżacji wnętrz mieszkalnych

Kiedyś modne były zasłony, dużego rozmiaru tkaniny z różnymi deseniami, które tylko subtelnie przesłaniały otwory okienne w mieszkaniach. Następnie stały się modne żaluzje, ale na pewno każdy kto je posiadał niejednokrotnie borykał się z kłopotem ściągającego się sznurka, ich zagnieceniami, bądź też trudził się podczas ich czyszczenia. Obecnie rządzą rolety, a biorąc pod uwagę ich rozmaitość jest to całkowicie zrozumiałe.

rolety

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Do czego służą nam rolety – poszerzone informacje pod linkiem -? Przede wszystkim intymność. Wystarcza opuścić roletę i zaraz ją zyskujemy. W każdej chwili można odgrodzić się od tego co za oknem i robić w swoim domu to na co mamy ochotę. Po drugie bezpieczeństwo, im mniej pokazujemy tym lepiej. Dzięki rolecie zdołamy ochronić swe mieszkanie przed ewentualnymi złodziejami. Zdołamy również ustrzec się spojrzeń ciekawskich sąsiadów lub przechodniów. Jeśli zamieszkujemy na parterze to doskonałym rozwiązaniem by zyskać większe poczucie bezpieczeństwa są rolety z zewnątrz – .

Po trzecie stylistyka. We wszystkich pomieszczeniach można zdecydować się na odmienne rolety, tak aby stały się one także elementem aranżacji wnętrz. Obecnie na rynku mamy olbrzymi wybór rolet, zróżnicowanych m.in. ze względu na materiał, wzór. Bez większego kłopotu każdy dobierze do swych potrzeb i upodobań odpowiednią roletę do konkretnego z wnętrz. Po czwarte funkcjonalność.

Stawiając na roletę zapewniamy sobie również wygodę. Nie będzie ona tak podatna na osiadanie kurzu jak

rolety

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

zasłonka czy żaluzja, toteż jej pielęgnacja będzie dużo łatwiejsza i szybsza. Roleta to również „zdrowsze” rozwiązanie dla uczuleniowców. Ważkie jest także, iż dla osób jakie mają kłopoty z przemieszczaniem się (przykładowo osoby niepełnosprawne, osoby w starszym wieku) można w sposób zindywidualizowany umocować mechanizm ich ściągania.

Po piąte osłona przed promieniami słonecznymi. Dzięki rolecie zdołamy ochronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem się, co bywa szczególnie ważkie latem. Rolety to również sposób na aranżacje okien, gdyż odpowiednio dopasowane będą tworzyć spójność ze stylem pomieszczenia. Biorąc pod uwagę już przytoczone zalety rolet, zanim wyruszymy na zakupy warto zastanowić się jaka roleta w poszczególnych pomieszczeniach będzie odpowiednia i spójna ze stylem podług którego umeblowane zostało nasze gniazdko.