Łatwy sposób na zdobycie opakowań spożywczych – nic nie kosztuje, a daje korzyści

Papierowe, foliowe, metalowe, w formie tacek, pudeł czy podkładek – opakowania spożywcze mają spory wpływ na wybór interesujących nas produktów i marek. Przy ich wybieraniu mało kupujących myśli o opakowaniu przez pryzmat jego wyprodukowania. Dlaczego uwagę kierujemy w dużej mierze na walory estetyczne opakowań?

Jest forma i treść – te dwa elementy idą razem w parze także w branży spożywczej. Jakkolwiek w produktach spożywczych stawiamy na wnętrze i jego jakość, gdy nie zostanie ono zareklamowane atrakcyjną formą po prostu produkt nie sprzeda się. Najwięksi gracze na rynku znaleźli prosty sposób na skuszenie klientów. W wielkich akwariach wysypuje się tony najróżniejszej materii kaszy, ryżu, paluszków i kawy, po suszone owoce. W przypadku towaru drobnego, kupowanego na ilość a nie zależnie od opakowania jesteśmy skorzy postawić na pierwszą wersję zakupu. To nie tylko kwestia dotyku produktu (niewidocznego przez folię lub pudełko), ale i ekonomiczności. Zakupy masowe na kilogramy w wielu przypadkach opłacają się bardziej niż kolekcjonowanie paczek 150-gramowych, butli 1,5 litrowych i tak dalej. Przy kupowaniu produktów gotowych myślimy bardziej o fabryce, logu firmy, niż twórcy opakowania.

folia spożywcza

Opakowania spożywcze to nie tylko obudowa sklepowych produktów. To także wytwarzanie gotowych form pod samodzielnie gromadzoną żywność. Formy (zgarnij rabat na formy elastyczne) na grillowanie, kubki sztuczne czy folie spożywcze kupimy w większości marketów i sklepach gospodarczych (sprawdź opakowania spożywcze). Oczywiście po różnych kosztach – za kubeczki z papieru czy folie zapłacimy przysłowiowe grosze, zaś za duże formy (wypróbuj w promocji żelkoty epoksydowe www.odlew.com.pl/oferta-ebalta/zelkoty-epoksydowe) aluminiowe (do ciast) czy podstawki na kubki zapłacimy nawet powyżej pięćdziesięciu złotych. Folie przemysłowe do zgrzewania, to koszt około dwustu złotych.

Jednym z lepszych sposobów na zdobycie tacek spożywczych jest … zwykłe zbieranie ich po daniu zamawianym na wynos w szybkiej gastronomii. Warto też popytać panie obsługujące o kilka sztucznych foremek na ciepły posiłek. W domu bez żadnych problemów przechowamy w nich – poza zamawianymi na wynos posiłkami – owoce, kanapki, ciasta i tym podobne. Jeśli już jesteśmy na zakupach po formy spożywcze kupujmy je w większej ilości, bierzmy je hurtem. To z reguły się opłaca.
Źródło: roboplast.com.pl