Kupujemy płytki do łazienki. Jakimi rzeczami się kierować podczas podejmowania decyzji?

Wybranie właściwych płytek do łazienki nie jest prostą sprawą. Na pewno ten, kto nie jeden raz już musiał wykonać takie zadanie wie dobrze, że oferta w sklepach jest naprawdę duża. Dlatego też trudno podjąć decyzję oraz ciężko wybrać płytki w ten sposób, by pasowały do siebie doskonale.

zestaw

Autor: Casey Hugelfink
Źródło: http://www.flickr.com
Czym w związku z tym kierować się przy wyborze płytek łazienkowych?
Nie zapomnijmy o tym, aby podczas wyboru płytek myśleć od razu o całym wnętrzu. Aby nie traktować tych rzeczy odrębnie, a jako część całości. Płytki bowiem powinny być swego rodzaju tłem dla wystroju. Z tego powodu nie powinny zbyt mocno rzucać się na pierwszy plan. Wiedzmy też, że dużo możemy uzyskać używając różnego rodzaju wstawek, jakie w niewielkich ilościach będą piękną ozdobą łazienki.
Bez wątpienia bardzo popularna jest łazienka w jasnych odcieniach. Nie jest to dziwne, ponieważ sprawia ona wrażenie czystej oraz przestronnej.

Jeżeli fascynuje Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę, która przedstawia zbliżone tematycznie wątki, też będą z pewnością ciekawe.

Jasność ta dodaje sporo energii, chociażby rano po przebudzeniu. Jasna tonacja często wykorzystywana jest w całym domu, dlatego łazienka w takim stylu bardzo wpasowuje się w koncepcję całego mieszkania. Niektórzy wybierają zwykłe białe płytki Tubądzin w całym pomieszczeniu. Gdy dodać do tego baterie (oceń) ze stali oraz szkło, to powstaje łazienka bardzo nowoczesna. Dla części osób wydaje się ona za chłodna jak również za bardzo sterylna, w związku z tym z pewnością nie każdej osobie przypadnie do gustu. O wiele częściej ludzie wybierają troszkę cieplejsze odcienie, jak beż, jasny piasek albo wanilia. Powodują one, iż pomieszczenie jest bardziej przytulne. Nawet jeśli łazienka wydaje nam się zbyt jasna to bardzo łatwo można ożywić ją, używając akcentów kolorowych, albo też dodając pewną ilość naturalnego drewna wybierając zrobione z niego akcesoria do łazienki .

Jak chcemy natomiast podkreślić jasne urządzenia sanitarne doskonałej klasy, to płytki w ciemniejszych barwach będą świetnym rozwiązaniem. Na ich tle z pewnością będą one rzucały się w oczy i będą znajdowały na pierwszym planie. Oprócz tego, dzięki zastosowaniu ciemniejszych płytek możemy osiągnąć bardzo ciekawy efekt tajemniczości. Gdy połączymy to z nastrojowym światłem otrzymamy piękny efekt. Coraz częściej osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz, proponują taki ciemny wystrój nawet do małych pomieszczeń.

Właśnie po to, by otrzymać efekt bardzo tajemniczego oraz nastrojowego pokoju do kąpieli. W takim miejscu można z powodzeniem oderwać się od tego co na zewnątrz. Musimy zastanowić się nad tym, jaki chcemy osiągnąć nastrój w naszej łazience. Wtedy wybór będzie prostszy.