Komfortowe meble gwarantują domownikom świetny relaks

Urządzenie mieszkania tak, aby było ono funkcjonalne i wygodne wymaga chwili przemyślenia. Rzecz jasna można zakupić przypadkowe meble, dwie szafy do każdego pokoju i krzesła ze stołem do jadalni. Zmieści się w nich wszystko, lecz czy na pewno prezentować się będą stylowo i elegancko? Dlatego też przy projektowaniu mieszkania czy domu warto pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim meble powinny być dopasowane pod kątem kolorystyki i stylistyki (sprawdź np. sofy rozkładane) . Oczywiście problemów nie ma aby zestawić ze sobą dwa gatunki drzewa, które będą się wzajemnie uzupełniać, lecz już na przykład złączenie ciemnego mahoniu i jasnej sosny nie w każdym przypadku odpowiednio się będzie prezentować. Sama stylistyka także jest istotna, we wnętrzach nowoczesnych, pełnych stali i szkła bogato zdobiony fotel będzie wyglądał co najmniej śmiesznie, tak samo zresztą jak metalowa lampka w pomieszczeniu urządzonym w stylu lat dwudziestych. Oczywiście łączyć można dużo różnych sprzętów i często daje to ciekawy efekt, ale trzeba zrobić to z wyczuciem i smakiem, tak żeby wnętrze nie wyglądało śmiesznie.
Łóżka z kolekcji Corano

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Rzecz jasna do każdego pomieszczenia należy zakupić inny komplet mebli. W kuchni główną rzeczą będzie praktyczny komplet składający się z co najmniej paru szafek na naczynia i sprzęty kuchenne. Dodatkowo, jeżeli kuchnia ma większy rozmiar, to przyda się w niej kilka krzeseł oraz stół, jeśli zaś miejsca będzie w nie mało, to stół można ustawić w jednym z pokoi. Łazienka to przeważnie kilka niedużych szafeczek na kosmetyki i środki czystości, a w korytarzu czy holu przyda się z pewnością półka na buty i wieszak na odzież. Dla niejednej osoby najbardziej istotnym meblem w mieszkaniu jest duże, wygodne łoże, i naprawdę na nim nie powinno się robić oszczędności. Trwała, solidna konstrukcja i wygodny materac to gwarancja spokojnych snów, i dlatego też powinno się kupić najlepsze łóżko, na jakie właściciel będzie miał możliwość. W większych mieszkaniach z salonem pojawić się także mogą meble wypoczynkowe (polecam wszystkim), klasyczny zestaw wypoczynkowy (nowoczesne stoliki kawowe) będzie się składał z narożnika lub sofy i paru puf albo foteli.