Umeblowanie do kuchni na wymiar

Przy planowaniu kuchni, najistotniejsze jest odpowiednie wyeksploatowanie przestrzeni. Trzeba ją zaplanować tak, aby kuchnia była wygodna, a gotowanie czyniło przyjemność.

komplet mebli kuchennych

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Meble kuchenne na wymiar mogą być rozplanowane w różnych konfiguracjach – klik. Powinno się się zastanowić, jaki układ pasuje do kształtu naszej kuchni i czy okaże się komfortowy. O ile zdecydujemy się na ciągłą zabudowę z szafek kuchennych, w najwyższym stopniu zagospodarujemy przestrzeń do trzymania artykułów spożywczych, również pozyskamy wrażenie ładu. Z kolei meble wolno stojące stworzą układ w wyższym stopniu dynamiczny i elastyczny, dający możliwość przeróbek w trakcie użytkowania.

ciekawy link

Autor: HomeAid Northern Virginia
Źródło: http://www.flickr.com

Najkorzystniejszy kształt jest wówczas, gdy droga, jaką pokonujemy między lodówką, zlewozmywakiem i kuchenką, złoży się w układ trójboku. W małych kuchniach sprawdzi się zabudowa jednorzędowa. Zamawiając meble (zobacz EMMI Kuchnie & Wnętrza) kuchenne na wymiar winniśmy mieć na uwadze wysokości blatów, powinny być przystosowane do wzrostu eksploatatora. Funkcjonalność szafek jest niezwykle ważna. Dobrym wybiegiem jest zrezygnowanie z półek w szafkach spodnich. W zastępstwie ich lepiej zamontować szuflady, które zapewniają praktyczny wgląd do środka i łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy.

Warto wybrać szuflady z pełnym wysuwem i amortyzacją zamykania. Wpierw powinno się określić też funkcje pojedynczych szuflad. To zezwoli dopasować do nich podziałki, wkłady, zawieszki i inne udogodnienia do segregowania zawartości. Pomogą nam one utrzymać uporządkowanie i w znacznym stopniu uproszczą pracę.

Kuchnie otwarte na bawialnię, bądź jadalnię, z zasady mają zaledwie jedną ścianę. Meble kuchenne na wymiar trzeba wówczas zestawić na długości jednej ściany. To najprostsze podejście, ale i najmniej ergonomiczne. Przy takim skonfigurowaniu nie da się zastosować reguły trójboku, lecz dobra kolejność sprzętów i właściwe dystanse pomiędzy nimi ułatwią pracę.

Więcej –

W owej kuchni można również zastosować zabudowę w układzie litery L. Podejmując decyzję o stylu i designu kuchni, należy dokonać wielu znaczących opcji, ażeby była ona komfortowa dla całej rodziny.