Dlaczego kupno nowej lodówki może w pozytywny sposób wpłynąć na zyski restauracji bądź supermarketu

Artykuły przeznaczone do sprzedaży muszą się doskonale prezentować. Żaden trzeźwo myślący konsument nie kupi zwiędniętej rzodkiewki albo bananów uszkodzonych w czasie transportu. Dlatego tak istotne stają się ładne kolorowe opakowania i ciekawie zaaranżowane wystawy sklepowe. Wzrok kupującego przyciągają również wielkie meble chłodnicze, a wyłożony tam towar kusić powinien zwłaszcza tych, którzy wybrali się na zakupy nie jedząc wartościowego śniadania.

dowiedz się więcej

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti

– Poszukujesz mebli chłodniczych?Sprawdź tutaj

W prywatnych domach szybko psujące się artykuły spożywcze przechowujemy w lodówkach czy zamrażarkach. Tego rodzaju sprzęty AGD są najczęściej małych gabarytów, rzecz jasna w porównaniu do maszyn używanych w przemyśle mleczarskim, i absolutnie nie sprawdziłyby się podmiejskich knajpach, hipermarketach albo cukierniach. Wspomnieliśmy już w tym miejscu, że dobra ekspozycja może zdziałać cuda, natomiast w warunkach domowych, bądź co bądź na razie nie musimy eksponować ledwo co kupionej szynki lub sera żółtego.
Do restauracji czy innych lokali gastronomicznych, a także sklepów potrzebne bywają takie maszyny chłodnicze, które posiadają oszklone ścianki i drzwiczki. Konsument może wówczas obejrzeć przygotowane przekąski lub desery, a w samoobsługowych punktach sprzedaży wyciągnąć interesujące go produkty. Wybór konkretnej lodówki jest uzależniony od typu prowadzonej działalności. W jadłodajniach zobaczymy nadstawki lub witryny chłodnicze, z kolei w ogromnych sklepach najlepiej sprawdzają się mniejsze albo większe regały oraz lady chłodnicze.

Pomimo tego że zakup zamrażarki znanego producenta może podnieść utargi w danym lokalu, to jednak mieć na uwadze fakt, że meble chłodnicze zostały zbudowane przede wszystkim po to, żeby przedłużyć trwałość żywności. W magazynach, gdzie nie dociera ciekawski wzrok klientów, stoją o wiele większe sprzęty, np. komory chłodnicze, gdzie przykładowo gromadzone są artykuły, które niebawem trafią na sklepowe regały.

Kliknij tutaj oraz zobacz szczegóły (https://biuro-protax.pl/cennik/), które też traktują o opisywanej problematyce. Odnajdziesz tam dane, które niewątpliwie pogłębią Twoją wiedzę na ten temat.

Takie komory przeważnie są produkowane ze stali kwasoodpornej, więc są bardzo trwałe, a mycie wnętrza nie sprawia jakichkolwiek kłopotów. Równocześnie warto także nadmienić, że nawet najdroższa chłodziarka (zobacz: chłodziarki do wina dwustrefowe) nie jest w stanie przedłużyć trwałości towarów spożywczych, z tego powodu trzeba cały czas sprawdzać daty umieszczone na opakowaniach.