Apteka stacjonarna czy strona internetowa? Jakie są plusy, a jakie słabe strony zakupów przez internet?

Możliwości zakupów płynące z mobilności internetu widać również w przypadku aptek i lekarstw. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego lekarstwa, zwłaszcza na częste przeziębienia jak katar, grypę, czy choroby związane z cukrzycą i sercem, nie musisz udawać się do apteki stacjonarnej! W wyszukiwarce internetowych także wyszukasz pożądany lek, bez recepty.
W normalnych aptekach, identycznie jak w internetowych, warto dobrze rozeznać się i porównać ceny konkurencji. Duże miasta to w końcu dziesiątki, a nawet setki usług medycznych. Kluczową różnicą wpływającą na koszty lekarstw w aptekach jest opcja zakupu dzięki refundacji. Placówki dystrybuujące lekarstwa refundowane (gdzie część kosztów przejmuje państwo) mają z reguły większą „frekwencję”, co oznacza też gigantyczne…kolejki.

Apteka, symbol

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Dysproporcje widać szczególnie w dużych miastach, gdzie sąsiednie apteki (zwykła i refundowana) znajdują się obok. Do pierwszej nigdy nie ma tłumów, do drugiej zdarza się, że klienci tworzą łańcuszek już przed otwarciem… Kolejki do aptek stacjonarnych nie zawsze oznaczają pogoń za refundowanym odpowiednikiem. Jeśli wybór jest bardzo ograniczony, to lekarstwo zdobędziemy wyłącznie w konkretnej, obleganej przez klientów aptece.wciągający wpis obroże dla psa W takiej sytuacji powstają niepokoje i negatywne głosy na aptekarskim forum. Zapewne dlatego też część klientów porzuca opcję zwykłego kupowania leków, na rzecz zamówień przez internet. Apteki online jak apteka Skierniewice otwierają swoje serwisy zakupowe, z założeniem konta i wirtualnego koszyka.

Jeżeli chcesz poznać rozpatrywane zagadnienie także pod innym kątem oraz szukasz podobnych wiadomości, to więcej znajdziesz tutaj (http://www.domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Wlochy_Kampania-1238.html).

Przy relatywnie dużych zakupach dostawa odbywa się już za darmo na podany przez klienta adres. Tym samym znika potrzeba kolejek i – jeśli jest – sprawa obsługi przez panie z okienka. W grę i pod ocenę wchodzi jedynie czas realizacji zamówienia. Zdania kupujących lekarstwa online, przez prywatne serwisy, są niejednoznaczne. Czasami tańsze zakupy nie są bardziej opłacalne niż w stacjonarnej aptece, nawet jeśli ceny w internecie są niższe. Zdarza się, że koszt wysyłki (przy kilkudziesięciu złotych raczej nie ma zniżek na transport) równoważy cenę przedsięwzięcia z ceną leku w zwykłej, „prawdziwej” aptece.Internet, niezależnie od przyzwyczajenia, to zawsze dyskusja wokół ryzyka zakupów. Starsi klienci zapewne pozostaną przy tradycyjnych kolejkach.