Jak urozmaicić malowanie – postaw na dowolne szablony do ścian

Przy malowaniu ścian ograniczamy się do jednej góra dwóch barw, więcej budzi raczej co najmniej rozkojarzenie. Wielobarwne wnętrza utożsamiamy przede wszystkim z fototapetami. Urozmaicenie pokoju zyskamy nie tylko przez gotowe w całości tapety.

malowanie ścian

Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
Specjalnie dla lubiących urozmaicać dotychczasowe kolory wnętrz istnieje takie rozwiązanie jak szablony do ścian. Wybierając szablony musimy dysponować istniejącym już zapleczem – czyli pomalowaną ścianą, która będzie stanowiła kolorystyczne tło. Czym jest ów szablon? To nic innego jak większa, wymagająca przygotowania naklejka, którą przytwierdza się trwale do ściany. Różni się od fototapety tym, że nie jest dziełem gotowym niewiele w niej możemy zmienić, szablony malarskie wymagają własnego zmysłu wykończeniowego i dopasowania do mikroklimatu pomieszczenia (więcej: ). Odmienne naklejki przybijemy sobie do kuchni, inne do holu, jeszcze inne do pokoju dla małych dzieci. Modny jest szczególnie ten ostatni kierunek – dzieciaki odczuwają więcej emocji z przebywania w oklejonym pomieszczeniu.

Podoba Ci się ten materiał? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link podłogi drewniane wrocław.

Taki pokój z tapetami lub naklejkami tworzy specyficzny mikroklimat i pozwala w bajkowy sposób przeżywać kolejne godziny.

Szablony malarskie są dowolne: od tematycznych naklejek, przez wizje krajobrazowe (drzewa, rośliny), po abstrakcyjne figury (paski, okręgi, prostokąty). Są to częściej urozmaicenia w jednym lub dwóch kolorach, więcej barw zwyczajnie biłoby po oczach.

malowane dekoracje

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Inaczej u naszych pociech – dla nich warto postawić na kolorowość naklejek, na przykład ulubionych postaci z bajek. Na tle błękitnej lub fioletowej ściany naklejki będą wyglądać fantastycznie. By nie ryzykować niepewnemu gustowi artystycznemu można skorzystać z przygotowanych wcześniej szablonów naklejek, które są nam proponowane. Tak samo z oklejaniem – klejenie zostawmy fachowcom, którym zrobią pomiar pokoju i nie zniweczą naszej wizji krzywym klejeniem.
Kwestie estetyczne dla starszych i sposób przeżywania dla dzieci, to jedno. Drugi to ostateczna oszczędność pieniędzy. Decydując się na szablony do ścian, zauważmy, że większość pieniędzy… zdążyliśmy już wydać malując ściany. Abstrahując od podziału na tematy i skomplikowanie naklejek ich ceny wahają się od kilkunastu do stu złotych. Większe wymiary naklejek to wydatek ponad 100 złotych.