Szukasz ciekawych rozwiązań? Zdecyduj się na szkło

Mleczne, lodowe, hartowane, lub całkowicie przeźroczyste – szkło zawsze cieszyło się zainteresowaniem architektów. A jeśli jeszcze przegląda się w nim słońce…
W obecnych czasach szkło nie jest materiałem dla wybranych. Technika w obecnych czasach jest w stanie zdziałać bardzo dużo i jeszcze więcej, zatem nie przekreślajmy szkła jako materiału do budowy nawet tak niezwykłych konstrukcji jak schody, drzwi czy balustrady.

szkło w domu

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
To kwintesencja minimalizmu i dobrego smaku. Na pozór delikatne szkło posiada wiele możliwości aranżacyjnych i jest w stanie niejednego z nas zaskoczyć swoją niezwykłą wytrzymałością i długowiecznością.

Montowane na niesamowicie solidnej stalowej konstrukcji stopnie szklanych schodów wykonuje się z potrójnej warstwy klejonego szkła hartowanego. Grubość szkła szacowana jest indywidualnie, w zależności od wielkości tafli. Ma w związku z tym bardzo wysoką odporność na pęknięcia – jest bardzo solidne. Jeżeli po naszych schodach będą chodziły dzieci lub w strachu przed poślizgnięciem, w newralgicznych miejscach (na krawędziach stopni) możemy położyć paski antypoślizgowe z matowej farby naniesionej metodą sitodruku. Zabieg ten zapewni nam odpowiednią szorstkość i przyczepność.

szklane akcesoria do domu

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mimo wszystko nie na sto procent jesteśmy przekonani co do tego wyboru – pójdźmy na kompromis i pokuśmy się o szkło w domu w postaci szklanych drzwi lub balustrady jak tego typu piękne szklane balustrady na stronie myglass.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, to szybko zobacz również ten odnośnik – świetna strona (https://www.abimeble.pl/akustyka-w-biurze/panele-fluffo/) także będzie dla Ciebie godny zainteresowania.

Szklane drzwi posiadają dwie najważniejsze zalety: nadają lekkości wnętrzom a przy tym ciekawie się prezentują. Ponieważ mamy możliwość dostania ich w różnych kolorach i wykończeniach – możemy je dopasować do większości aranżacji. Jeżeli chcemy mieć szklane drzwi, powinniśmy pomyśleć o nich już etapie projektowania. Dlaczego? Z racji swej wagi wymagają specjalnego nadproża.

Szklana balustrada (balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej) natomiast, która z jednej strony zapewni nam ochronę przed upadkiem i wygodę w użytkowaniu, zaś z drugiej – nada lekkości wnętrzu i maksymalnie je doświetli stanie się cudowną ozdobą nowoczesnego wnętrza. Pamiętajmy jednak, iż nadmiar szklanych tafli może spowodować, iż mieszkanie zacznie przypominać pałac Królowej Śniegu – warto więc ”cieplejsze” dodatki.