Pokój dziecięcy – jakie meble będą odpowiednie?

Wybór właściwych mebli do pokoju dziecięcego nie jest prosty. Kupując je, należy zwrócić uwagę, czy są one solidnie wykonane, czy używanie ich będzie dla malucha bezpieczne, ale też czy są one ergonomiczne i nie chwieją się.

sklep meblowy

Autor: Flamingo PR
Źródło: Flamingo PR
W sklepach z artykułami meblowymi znajduje się naprawdę duży wybór mebli , które zaprojektowane zostały z myślą o najmłodszych – szafki dla dzieci. Znajdują się wśród nich zarówno komplety mebli, jak również pojedyncze meble: zachwycające kolorystyką szafki dla dzieci, również stoliki i krzesła dla dzieci a nawet dedykowane meble (tutaj) dla przedszkolaków. Jak je kupować, aby maluchowi było z nich wygodnie korzystać? Najbardziej istotną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, kupując stoliki i krzesła dla dzieci jest dostosowanie ich do wzrostu dziecka. Jest to bardzo ważnezwłaszcza wtedy, kiedy chcemy kupić meble dla przedszkolaków. Zwrócić należy także uwagę, z jakich materiałów wykonane zostały meble dziecięce – Diora Świdnica sp. z o.o.. Szafki dla dzieci nie mogą być wykonane z materiałów, które mogą powodować u malucha reakcję uczuleniową. Doskonale więc sprawdzą się meble (zobacz białe meble młodzieżowe) wyprodukowane z drewna. Są one trochę droższe od mebli , które zrobiono z płyty MDF, ale są naprawdę trwałe. W konsekwencji więc wychodzi na to, że ich cena wcale nie jest zbyt wysoka.

meble dla dzieci

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując meble do pokoju dziecięcego, zwrócić trzeba uwagę na ich barwy. Wśród mebli dla maluchów dominują te w subtelnych, pastelowych barwach. Dla maluchów dobrze jest też wybierać meble o klasycznych, prostych kształtach. Wielki wybór mebli dla dzieci sprawia, że wielu rodziców decyduje się innymi meblami wyposażyć pokój przeznaczony dla dziewczynki, a inaczej dla chłopca. W tych przeznaczonych dla dziewczynek przeważają kolory białe oraz różowe, w tych dla małych mężczyzn przeważającym kolorem okazuje się być kolor niebieski. Stworzenie pokoju dziecięcego to nie tylko zakup odpowiednich mebli. Niezbędne jest również pokrycie ścian farbą. Malując ściany w pokoju dla dzieci, powinno się stosować tylko farby pozbawione toksycznych składników (Diora). Oferta kolorów jest praktycznie nieograniczona, warto skorzystać wyboru dziecka. Unikać trzeba umieszczania na podłodze dywanowych wykładzin. Na ogół wykładziny te wywołują u dzieci reakcje alergiczne. Idealnie sprawdzają się małych rozmiarów dywaniki oraz chodniczki, które bez trudu można utrzymać w idealnej czystości.