Oświetlenie – co dzisiaj mają w swojej ofercie producenci?

Bardzo duży wpływ na nastrój , który panuje we wnętrzu ma jego oświetlenie. Dodatkowo porządnie dobrane oświetlenie wpływa na funkcjonalność pomieszczenia. Podejmując decyzję o oświetleniu do konkretnych pomieszczeń naszego domu, ale także do ogrodu, na taras i balkon, należy więc uwzględnić rolę, jakie każde z tych miejsc pełni. Dzięki temu łatwiej wybierzemy właściwy rodzaj oświetlenia.

Sklepy proponują swoim klientom bardzo szeroki wybór lamp. Kupno odpowiedniej nie jest więc sprawą łatwą. Najwięcej czasu zajmuje zapewne wybranie oświetlenia do salonu. Najczęściej salon pełni wiele funkcji. Stąd konieczność umieszczenia w nim kilku rodzajów oświetlenia. Na pewno musi znaleźć się oświetlenie montowane na suficie, jak również dodatkowe punkty świetlne, do których zaliczane są na przykład kinkiety. W salonie urządzonym w stylu tradycyjnym rewelacyjnie sprawdzi się żyrandol. Do wnętrza urządzonego w takim stylu będą pasować również kinkiety (polecamy kinkiety do łazienki) retro.

lampa

Autor: Quadre Design
Źródło: http://www.quadre.pl

Kinkiety retro sprawdzą się również w pomieszczeniu przeznaczonym do spania. W sypialni możemy umieścić kinkiety (polecamy lampa ogrodowa słupek) z abażurami wykonanymi z tkaniny. Właściwego oświetlenia wymaga nie tylko wnętrze domu, ale także jego otoczenie. Jako oświetlenie na zewnątrz rewelacyjnie spisują się kinkiety ogrodowe (więcej szczegółów na ten temat). Sklepy oferują swoim klientom kinkiety ogrodowe w bardzo różnych stylach, wykonane z najróżniejszych materiałów oraz o przeróżnej wysokości. Znaleźć można wśród nich również modele, które możemy zamontować na balkonie lub tarasie. Wybierając je, zwrócić należy uwagę, czy wszystkie elementy kinkietu są wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci.

Wybór właściwego rodzaju oświetlenia jest naprawdę istotny w przypadku łazienki. W łazience bez wątpienia sprawdzi się oświetlenie sufitowe. W tej roli doskonale sprawdzi się plafon łazienkowy (więcej szczegółów na ten temat). Plafon łazienkowy to naprawdę dobry wybór do łazienek, których powierzchnia nie jest zbyt duża. Zajmie on naprawdę niewiele miejsca. W sklepach zajmujących się sprzedażą artykułów oświetleniowych sprzedawane są modele plafonów, które mocuje się bezpośrednio na suficie oraz modele , które montuje się na ścianie. Właściwie wybrane oświetlenie może wyrównać proporcje wnętrza, zapewnia miły i przyjemny nastrój. Powinno się o tym pamiętać za każdym razem, udając się do sklepu z oświetleniem.