Fototapeta jako modny element urządzania wnętrz

Panorama Londynu w pokoju dziennym, martwa natura w kuchni, a może gwieździste niebo w sypialni? Współcześnie możesz uzyskać w pomieszczeniach swojego mieszkania dokładnie taką atmosferę, jaka Ci się zamarzy. Wszystko to dzięki łatwym w montażu i nie kłopotliwym w użytkowaniu fototapetom.Gdy urządzamy mieszkanie, zamierzamy otrzymać efekt atrakcyjny wizualnie, modny oraz oryginalny.

salon

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle problemem okazują się być kwestie dekoracyjne. Co zrobić z pustą ścianą, by prezentowała się wyjątkowo? Obraz zajmie jedynie jej część, półki z bibelotami są siedliskiem kurzu, a ozdobny kamień (kliknij odnośnik) to rozwiązanie dość drogie i nie do końca załatwiające sprawę, ponieważ przecież na tle takiej kamiennej ściany także należałoby coś umieścić. Świetnym pomysłem są fototapety ścienne, dostępne dziś na rynku w tak różnych wzorach oraz kolorach, że każdy niewątpliwie znajdzie coś dla siebie. Dziś znajdziemy w sklepach fototapety produkowane w rozmaitych technologiach: jedne mogą mieć przyciągającą uwagę fakturę, inne dają efekt trójwymiarowości obrazu. Oprócz tradycyjnych fototapet do salonu, czy do pokoju dziecięcego, można nabyć również modele, przeznaczone do łazienki oraz kuchni, odporne na większą wilgotność powietrza.Fototapety ścienne to niezawodny sposób, by szybko i przy małych kosztach, odświeżyć wystrój mieszkania, nadać mu niebanalnego stylu – przekonaj się: fixar dekoracje.

fototapeta do pokoju dziecka

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

W pokoju dziecięcym idealnie sprawdzą się motywy bajkowe, w salonie dobrze wyglądać będą fototapety z motywami roślinnymi lub miejskimi, a w kuchni możemy wybrać smakowite owoce, których widok z pewnością zaostrzy apetyt wszystkich domowników. Decydując się na fototapetę, miejmy na względzie, że pozostałe ściany w pomieszczeniu powinny być jednobarwne, dopasowane kolorystycznie do fototapety i że należy wystrzegać się nadmiaru krzykliwych dodatków, aby nie uzyskać efektu pstrokacizny. Jeśli chcemy zastosować w wybranym pomieszczeniu fototapetę, ale mamy wątpliwości, jaki wzór wybrać i jak dopasować go do wystroju wnętrza, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów lub przynajmniej podejrzeć w internecie przykładowe realizacje – dzięki temu będziemy mieć świadomość, czym się kierować i jak otrzymać wspaniały efekt we własnym mieszkaniu.