Jakie szafki zakupić do łazienki? Które będą najbardziej funkcjonalne, a przy tym stylowe?

Istotna kwestia – jakie szafki do łazienek zakupić? Wybór jest ogromny, dlatego mamy modele duże i małe, wiszące, jest szafka łazienkowa słupek, są różne barwy oraz style. W jakie sposób dobrze wybrać, żeby nasza łazienka zyskała pięknego wyrazu i służyła nam jak najlepiej.

Łazienka

Autor: Karen Green
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że w projekcie łazienki ważną rolę pełnią szafki. Tego typu meble (link meble na zamówienie warszawa) są w sklepach w wielu rozmiarach, do tego nie musi to być klasyczna szafka z umywalką, ponieważ bez problemu zaprojektować można coś bardziej oryginalnego. Jeżeli mamy sporą łazienkę, co wiążę się z posiadaniem okazałej ilości akcesoriów łazienkowych, to opłaca się przemyśleć kupno kompletu mebli, jaki składa się najczęściej z szafki podumywalkowej, wiszącej jak również wysokiej, czyli tak zwanego słupka.

Możliwości jak zaprojektować szafki w łazience jest rzeczywiście dużo. Możemy zaprojektować długi blat pod umywalkę czy skomponować wiszące szafki w niesymetrycznym położeniu, wszystko co jest dla nas najbardziej korzystne – wyposażenia łazienek. Taki projekt szafek łazienkowych powinien być oryginalny, zapewniać funkcjonalność, ale także stylowość. Jeśli nasze lokum nie jest zbyt wysokie, to warto zrezygnować z górnych szafek wiszących.

Lepiej zdecydować się na inne ustawienia szafek, na przykład na środku postawić warto umywalkę i lustro, zaś po bokach dwie szafki takiej samej wielkości. Dzięki temu otrzymać można wrażenie harmonii oraz ładu. Kilka szafek w łazience o dosyć podobnym stylu, natomiast różnym kolorze jest prostym oraz ciekawym rozwiązaniem. Modne połączenie białego i czarnego bardzo dobrze się tak sprawdza.

Powieszenie paru identycznych szafek wiszących da nam wiele możliwości aranżacyjnych. Przy tym w każdym momencie możemy powiększyć nasz zestaw o nowy moduł. Doskonałym pomysłem na zagospodarowanie miejsca ponad umywalką może być też montaż płytkiej szafki z lustrzanym frontem. Szafki błyszczące są obecnie w modzie, do tego są one idealne do niewielkich pomieszczeń. Jeśli chcielibyśmy zaoszczędzić miejsce w łazience dobrze jest kupić zestaw mebli wąskich, ale mających głębokie szuflady.