Światło salonu, powinno wywoływać w nas pozytywny nastrój

Od oświetlenia oczekujemy czarów ponieważ światło naturalne posiada magiczną możliwość kreowania przestrzeni. Blask – ulotne, ale bardzo istotne tworzywo architektoniczne, należy zaplanować na etapie projektowania wnętrza. Projektując oświetlenie łazienkowe należy postanowić, jakiej rangi zadania pragniemy mu przekazać.

Oświetlenie w aranżacji wnętrz

Autor: jseliger2
Źródło: http://www.flickr.com

W tej dziedzinie skromność się nie opłaca. Nie powinniśmy ograniczać aranżacji oświetlenia do jednego punktu. W łazience bowiem spędzamy przeciętnie od 1 do 2 godzin dziennie. A ponadto światło w łazience pełni nie tylko rolę ergonomiczną, tworzy również atmosferę sprzyjającą relaksacji.

Zamiast królujących do niedawna plafonierów, do wybrania mamy dziś mnogość przeróżnych lamp. Współczesne lampy boczne czy strojnie ozdobione żyrandole, nie są już zarezerwowane jedynie do pokoi. Wszystko dlatego bo, obecna łazienka to coraz częściej pokój kąpielowy, w której aranżujemy ala salon SPA . Do wykreowania przecudownej gry świateł, lepiej zainstalować parę punktów świetlnych. Oświetlenie ogólne – sufitowe lub boczne, zamontowane solo, wzrokowo zmniejsza pomieszczenie. Ostre górne światło, to w łazience rzecz nieodzowna. Intensywne oświetlenie sufitowe ułatwi codzienne zabiegi pielęgnacyjne a w jego funkcji najlepiej sprawdzi się wielopunktowy system oświetlenia halogenowego, zainstalowany w suficie.

oświetlenie łazienki

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki równomiernie rozmieszczonym oprawom halogenowym, nie będzie w łazience obszarów niedoświetlonych ani głębokich cieni.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To świetnie, gdyż pod linkiem sztućce nierdzewne na zamówienie znajdziesz ciekawe informacje, które Cię zaabsorbują.

Lampy sufitowe warto uzupełnić chociażby bocznymi lampkami. Ciekawie będzie się prezentował w łazience, bogato zdobiony żyrandol, z mnóstwem elementów ozdobnych – metalowych, szklanych lub kryształowych. Ciekawym rozwiązaniem, może być oprawa oświetleniowa wmontowana w lustro. Salon nabiera powagi dopiero po zmroku. Wtedy, oświetlenie salonu najlepiej się eksponuje. Spory katalog opraw dostępny w sklepach z oświetleniem, to setki artykułów od typu, stylu po ich przeznaczenie, przedmiotów, które pozwolą zaspokoić nasze najodważniejsze pragnienia.