Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego powinna aktywizować wyobraźnię malucha, a jednocześnie go nie przytłaczać. Pokoje dla dzieci to nadzwyczaj wdzięczny temat. W naszych domach organizujemy pokoje dziecięce nagminniej aniżeli pozostałe wnętrza. Dzieci bowiem błyskawicznie rosną, a wnętrza potrzebują ponownie dostosowania do rozwoju jak też zainteresowań pociech.

Pokoje dziecięce bywają tak rozmaite jak różne są dzieci. Każde z dzieci ma inne upodobania kolorystyczne, posiada inne zamiłowania. Dobieramy jak w każdym wnętrzu kolorystykę i typ ścian, podłóg, światło, kobierce oraz w sam raz sprzęty. Dobieramy według swoich upodobań, zgodnie z wiekiem malucha oraz jego zainteresowaniami.

O ile istnieje takowa potrzeba jak też sposobność – proponujemy adiustacje w projekcie budowlanym, przede wszystkim przy ściankach działowych, czasem również zamianę przeznaczenia dedykowanych pomieszczeń.

Firanki do pokoju

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Dobór mebli do planowanego pokoju należy przede wszystkim do rodzicieli oraz pociech. Możliwym jest także wykonanie indywidualnego pomysłu sprzętów do pokoju dziecinnego czy dopasowanie się do istniejącej częściowej zabudowy (przykładowo do szafy wnękowej). Pokoje dziecięce oraz młodzieżowe są w najwyższym stopniu wielofunkcyjnymi wnętrzami w naszych domach. Bywają biurem jak też alkową, punktem zebrań towarzyskich oraz zarazem intymnym, zacisznym kącikiem.

Czy masz ochotę poznać ten problem z innej perspektywy? Nic prostszego – zwyczajnie wejdź na ten link, gdyż więcej zobaczysz w artykule (https://www.archicom.pl/mieszkania-z-tarasem/).

Szczególnie w planach wnętrz dla nastolatków mamy osobliwe wytyczne. Niekiedy będą to wnętrza bardziej szalone, niekiedy romantyczne lub współczesne, wielobarwne albo stonowane a także wyciszone. Łączymy nurty, poszukujemy tej specyficznej indywidualności, jaka będzie odpowiadała nieletnim lokatorom – Alena Firany.

Firanki w pokoju dziecięcym

Autor: Barlinek S.A.
Źródło: Barlinek S.A.

Niezwykle istotne są elementy wykończeniowe takie jak kolorowe firanki do pokoju dziecięcego lub żyrandol w kształcie kwiatuszka. Szczegółem ozdobnym niewątpliwie będzie również pianino czy skrzypce w rogu pokoiku czy rower a także kolorowa kapa narzucona na łóżko, chodnik bądź maskotki jak też książki. Takie elementy w dużej mierze zależne są od preferencji i zainteresowań dziecka które prawie na każdym etapie powinno uczestniczyć w aranżacji własnych czterech kątów w taki sposób, aby czuło się w nich dobrze. Pamiętajmy również o odpowiednio oświetlonym jak też – co ważne – wygodnym miejscu do nauki.