Posiadanie kominka to przyjemność, która wymaga także obowiązkowości. Jak więc czyścić kominek?

Kominek to coś niezwykłego, ponieważ nie tylko ogrzewa nasz dom, ale także urozmaica każde pomieszczenie w miłą atmosferę. Niestety, nie da się równocześnie uniknąć nieprzyjemnego obowiązku, którą jest sprzątanie kominka. I tu właśnie zadaje się pytanie – jaki sposób najlepszy? Czy używać standardowych sposobów, jak zmiotka i szufelka, czy jednak ułatwić sobie mycie kominka stosują nowoczesne rozwiązania techniczne? Z pewnością lepiej pomagać się działając z separatorem popiołu.

Kominek elektryczny Bach marki Optiflame

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Separator popiołu to narzędzie, które sprawdza się w każdym domu, w którym możemy znaleźćkominek. Separator używany jest do sprzątania popiołu, osadów i odmiennych tego rodzaju uciążliwych zanieczyszczeń ze wszystkich typów kominków, pieców czy kotłów. Jest zdolny pracować z każdym rodzajem odkurzacza, tak więc znajduje zastosowanie tu odkurzacz (bezpłatny dostęp) standardowy jak i centralny. Separator znajdzie zastosowanie również podczas odkurzania gipsu i cementu czy usuwaniu nieznacznego gruzu po pracach remontowych. Z jego pomocą posprzątamy też przykładowo warsztat z metalowych opiłków nie obciążając przy tym odkurzacza. Separator popiołu jest niejako filtrem który chroni standardowy odkurzacz – (kliknij https://doman.com.pl/wady-i-zalety) przed zbędnymi zniszczeniami.Stosowany w separatorze proces filtracji idealnie chroni urządzenie przed różnymi złymi odpadkami, które mogą uszkodzić jego silnik.

Tego typu separator jest niezwykle łatwy i komfortowy w obsłudze. Należy mieć pod ręką tylko zwykły odkurzacz i likwidowanie trudnych do tej pory śmieciprzestaje być kłopotem. Z separatorem mycie kominka jest niezwykle proste. Jedyne, co trzeba wykonać to podłączyć separator do odkurzacza, uruchomić go, a następnie wykorzystując jego siłę ssania odkurzacza usunąćniebezpieczne zanieczyszczenia do separatora.
Separator przeważnie jest wykonany z troską o każdy najmniejszy detal. Pod kątem technologicznym separator wyposażony jest w solidny zbiornik zrobiony z dobrze wykonanej blachy. Separator popiołu, jak każdy odkurzacz, zaopatrzony jest w dobry wąż ssący. Gniazdo wlotowe separatora umożliwia podłączenie każdego rodzaju odkurzacza, czy to tradycyjnego, czy centralnego.