Reklama w autobusach – czemu odznacza się teraz tak dużą popularnością?

Korzystanie z komunikacji miejskiej w większych miastach cieszy się dużym zainteresowaniem. Niestety, koszty utrzymania samochodu, różnych opłat, które są związane z jego użytkowaniem oraz co najważniejsze – ceny paliwa, sprawiają, że mało osób stać jest na to, żeby poruszać się jedynie samochodem. Na dodatek, zdarza się, że dla autobusów miejskich, chociażby w Warszawie, wytyczone są stosowne pasy ruchu, w ten sposób mogą się one poruszać o wiele szybciej.

autobus

Autor: The Second Plant with Mike
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy, dużo szybciej niż samochód. Autobusy wobec tego codziennie transportują tysiące ludzi. Nie można się dziwić, że specjaliści od marketingu szybko wykryli tę niszę promocyjną.https://domwina.pl/pol_m_oferta_kraj_francja-213.html wina francuskieZ tego powodu, reklama (foliograf.pl/) w autobusie cieszy się dziś rzeczywiście dosyć dużym zainteresowaniem. Jakie jej formy są dostępne?
Najczęściej reklama jest wyświetlana na odpowiednich monitorach, które funkcjonują w nowoczesnych autobusach – reklama autobusy łańcut. Poza reklamami, wyświetlane są na nich też ciekawe informacje, dlatego wiele osób śledzi je w czasie jazdy, szczególnie jeżeli jest ona dłuższa. Co więcej, w autobusach z reguły można odszukać specjalne ramki, w których znajdują się reklamy. Ich powierzchnia nie jest duża, jednak wystarczająca, by zmieścić wszystkie podstawowe informacje. Wielkie pole do popisu dają też szyby autobusów, jakie z powodzeniem mogą być obklejane reklamami. Zazwyczaj, reklamy są widoczne z zewnątrz, kiedy autobus przejeżdża przez miasto, nie zasłaniają jednakże widoku pasażerom, co jest niezmiernie wygodnym rozwiązaniem. Koszty reklamy zależą od czasu jej ekspozycji. Czasami zdarza się także, że zarząd transportu oferuje atrakcyjne rabaty, gdy dany klient zdecyduje się na skorzystanie z pakietu reklamowego. Możliwości jest naprawdę dość dużo, tym samym każdy będzie w stanie odszukać rozwiązanie, które odpowiada posiadanym funduszom.

przykładowa reklama outdoorowa

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Czy reklama w autobusie jest faktycznie skuteczna? Rzecz jasna. Każdego dnia autobus przewozi rzeczywiście wiele osób, które chcąc nie chcąc, zwrócą uwagę na zamieszczoną reklamę i być może się nią zainteresują. Wielkie znaczenie ma również reklama zewnętrzna, na szybach autobusu – . Dziennie pokonuje on długie trasy w odmiennych dzielnicach miasta, wobec tego reklama jest widziana przez ogromną liczbę przechodniów i oddziałuje efektywnie na ich percepcję.