innowacyjne rozwiązania przy udziale obrazów

Ściana to ten element domu, który wbrew pozorom trudno w szybki sposób należycie zaaranżować. Ci, którzy nie nie zwracają na to uwagi bądź też preferują minimalistyczne wnętrza ograniczają się jedynie do zakupu dekoratorskiej farby do malowania ścian lub kupna odpowiedniej fototapety. Tymczasem warto również wykorzystać ciekawe rozwiązania z wykorzystaniem obrazów.

obraz w muzeum nowoczesnym

Autor: Mike Steele
Źródło: http://www.flickr.com
Obrazy od zawsze stanowiły i póki co wciąż stanowią podstawowy ozdobnik ściany, niezależnie od tego czy jest to ściana w jednym kolorze, czy we wzorzyste motywy. Podstawą jest odpowiednie skomponowanie całości i dopasowanie obrazu do wyglądu pomieszczeń. W przeciwnym razie nawet wspaniałe meble i akcesoria nie dadzą pożądanego efektu, jeżeli wnętrze będzie się „rozbiegało”, a dodatki nie będą ze sobą współgrać.

Nowoczesne wnętrza wymagają nowoczesnych obrazów, co nie znaczy jednak, że tradycyjne produkty tego gatunku poszły w niepamięć. Wręcz przeciwnie – współcześnie w taktowny sposób łączy się stylowe dodatki z nowoczesnymi meblami i na odwrót. Oznacza to, że replika Damy z łasiczką równie interesująco może wyglądać we wnętrzu aranżowanym w stylu glamour, jak i we wnętrzu awangardowym.

Nowoczesne obrazy różnią się jednakże od ich standardowych odpowiedników, o czym przekonasz się na . Przypominają bowiem bardziej fotografie, niźli malowane pędzlem dzieła, aczkolwiek mnóstwo z nich również malowana jest na płótnie tradycyjną techniką ręczną, a więc z wykorzystaniem pędzla i szpachelki. Dzisiejsze obrazy zwykle otrzymują nieregularny kształt – nie są to zwykłe modele ozdobione w drewnianą czy złotą ramkę, ale składające się z kilku osobnych części dzieła, bez konieczności oprawiania ich w ramę. Stosuje się do ich produkcji wytrzymałe płótna i odporne farby, a obraz jest odpowiednio zaimpregnowany przed wilgocią i kurzem.

Oczywiście decydując się na obrazy do swojego mieszkania powinno się brać głównie pod uwagę właściwą ich kolorystykę i naturalnie motyw przewodni. Motywów obrazów jest wiele – od najpopularniejszych kwiatów, po architekturę, akty i abstrakcje. Obrazy najczęściej są kosztowne, stąd też warto z rozwagą dobierać motyw przewodni i najlepiej z chwilą, kiedy już praktycznie całość pomieszczenia została zaaranżowana – obraz ma być bowiem jak przysłowiowa wisienka na torcie.