Przedmioty powinny być tak naprawdę użyteczne, lecz także… estetyczne. Po prostu. To sprawia, iż są naprawdę kompletne

Jak wyglądałby świat, gdybyśmy myśleli jedynie o rzeczach typowo praktycznych? Lapidarnie to ujmując mogłoby być dość płasko i nudno. Świat składałby się jedynie z przedmiotów, tak, to prawda, praktycznych, ale bez żadnych pobocznych atrybutów.

W takiej rzeczywistości wiedzielibyśmy, jak konkretna rzecz się prezentuje i jakie jest jej zachowanie, brakowało by jednak czegoś jakby uzupełniającego, czegoś dzięki czemu otaczamy się rzeczami, kolekcjonujemy coś, dzięki czemu nasze wnętrza mogą być jeszcze piękniejsze.

Salon

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne za mało by było różnego rodzaju dekoracji i ozdób, czyli tego, co czyni ze standardowej, praktycznej rzeczy małe dzieło sztuki. Nawet, kiedy nie będziemy zbyt dokładnie szukać, to na pewno natkniemy się na tego typu rzeczy, jakie poza walorami praktycznymi potrafią też zachwycić swoim wyglądem. Weźmy na przykład zwykłą lampkę, jaka z zasady przecież daje jedynie światło. To oczywiście najważniejsza jej rola, pod tym również kątem należy wybierać jak najbardziej ciekawy model dla nas.

Niemniej, należy również pamiętać o tym, żeby prezentowała się ona jak najbardziej korzystnie. Żeby pasowała do wystroju naszego mieszkania lub była w takim klimacie, jaki istotnie lubimy. Wielu producentów różnych rzeczy troszczy się, aby właśnie pamiętać o tej istotnej zasadzie – rzecz powinna być przede wszystkim praktyczna, lecz też estetyczna, w dobrym guście, oryginalna. W ostatnim czasie możemy to zauważyć wśród producentów grzejników. Tworzone przez nich grzejniki dekoracyjne , nie dość, że są piękne i unikatowe, to przecież ciągle spełniają swoją najistotniejszą funkcję, którą jest ogrzewanie pomieszczeń. Generalnie spotkać można takie podejście we wszystkich prawie branżach, i bardzo dobrze.

Jakby wyglądały przykładowo niektóre samochody, gdyby służyły tylko do jeżdżenia. Wiadomo, że każdy kierowca przed zakupem sprawdza wszystkie detale techniczne, lecz kolor auta, jak wygląda, to niewątpliwe tak ważne cechy, iż czasami mogą nawet zadecydować, który wybierzemy. To jest istotnie wygląd, dekoracja, jaka niby mniej ważna, ale tak naprawdę prawie tak samo niezbędna, aby dobrać konkretną rzecz do danego pomieszczenia, w jakim się znajdzie lub wanny jelenia góra do naszego gustu, który przecież jest niepowtarzalny i oryginalny.