Jaki będzie nowy rok dla przedsiębiorstw budowlanych?

Miejscowy rynek nieruchomości ciągle ulega ciągłym zmianom. Jak grzyby po deszczu są budowane kolejne osiedla. Wystarczy sprawdzić w sieci, jak wielka jest obecnie liczba ofert sprzedaży. Wklepując tylko „mieszkania Wrocław”, dostaje się dziesiątki rekordów anonsujących się biur nieruchomości jak i pojedynczych kontrahentów. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie brak chętnych. Ludzie są coraz bardziej ostrożni w podejmowaniu długotrwałych zobowiązań finansowych majątkowych, zwłaszcza takich, które w znaczny sposób uszczuplą ich domowy budżet. Teraz miesięczna spłata kredytu hipotecznego to zazwyczaj 1500-1800zł, a brak pewności koniunkturalnego jutra nie sprzyja ostatecznym ustaleniom.

Przestronne mieszkania od Archicom Holding

Zakończenie 2012 roku wzbudziło ożywienie ze względu na program Rodzina na Swoim. Wielu ludzi chciało zdążyć kupić nieruchomość po niższej cenie. Kolejny rok może wywołać impas na rynku. Nie tylko zbliżający się kryzys, a w konsekwencji spadek zatrudnienia, będzie miał wpływ na trudny okres w kwestiach kupna-sprzedaży, ale i oczekiwanie na nieznany do końca program rządowy. Przy okazji kończącej się Rodziny na Swoim dużym wzięciem cieszyły się domy z pierwszej ręki. W ostatnich miesiącach deweloperzy ścigali się w promowaniu preferencyjnych kredytów.

Nadchodzący rok może być już dla sprzedawców mniej łaskawy. Duże firmy trudniące się handlem są mniej skłonne do upustów niż prywatni właściciele, dla których bardzo wygórowane propozycje cenowe firm deweloperskich mogą być szansą, na którą czekali.

Zainteresowały Cię przedstawiane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź ponadto, co posiada w tym temacie ta optymalna strona (http://multibed.pl/). Znajdziesz na niej podobne materiały.

Tak jak bez pomocy agenta trudno było im sfinalizować transakcję, tak teraz sytuacja może zmienić na ich korzyść.

A deweloperzy wcale tak szybko nie chcą schodzić z oferowanych cen. Możliwe, że uwarunkowania i rynek zweryfikuje tę kondycję i wymusi na nich dalsze obniżki, pomimo to na drastyczne skoki cen nie ma co liczyć. Deweloper zainwestował i przez to musi zarobić… Nieruchomości Wrocław to dziś na ogół handel mieszkaniami. Wydaje się, że domy Archipelag – (projekty domów z poddaszem) dla mieszkańców Wrocławia przestały istnieć. Nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem ich koszt jest zwykle sporo większy niż np. mieszkania na kilkunastoletnim osiedlu. Równie mało ważna wydaje się być miejscówka. Już nie zwracamy uwagi na to gdzie zamieszkamy, ale czy w ogóle uda nam się znaleźć kredyt i dobrać odpowiednią nieruchomość.

Wyświetl większą mapę