W jaki sposób umilić sobie wieczór we własnym ogródku?

Po powrocie z pracy do domu, zazwyczaj marzymy o odpoczynku. W nieco lepszej sytuacji są właściciele budynków jednorodzinnych, gdyż mają oni swój ogródek, który mogliby urządzić według swojego gustu.

Wokół mogłyby się znajdować zrobione z kamyczków ścieżki, oczko wodne oraz dużo ślicznych kwiatów.

balkon

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu scenerię mogą dodatkowo uprzyjemnić dyskretne światła, które zaprojektowane są w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Takie lampy ogrodowe mogą okazać się znakomitym elementem dekoracyjnym każdego ogródka. Co interesujące, nowoczesne wersje mogłyby być zasilane za pomocą energii słonecznej. Niezależnie od metody zasilania, takie światła na pewno nadadzą uroku oraz piękna każdemu ogrodowi.galeria (kliknij)Niezwykle często stosowane są obecnie niskie lampy stojące, gdyż są one bardzo proste w czyszczeniu w przeciwieństwie do kinkietów, jakie wiszą wysoko na ścianie. Dobierając lampy ogrodowe, należy mieć w pamięci, że są one nierozerwalną częścią architektury krajobrazu. W sprzedaży istnieje bardzo duży wybór tego typu produktów, więc ich design można dobrać do wystroju samego terenu i do swych gustów.
Przed kupnem należy zastanowić się nad ich określonym rodzajem, ponieważ są lampy stojące, wiszące czy latarnie lub tego typu, które montuje się na powierzchni terenu. Oczywiście można by zastosować wszystkie powyższe typy jednocześnie. Słupki mogłyby służyć w celu oświetlenia alejek, a jako oświetlenie zewnętrzne można zastosować lampy. Mogą oświetlać dany obiekt koło budynku albo wybrany obszar.

Lampy nawierzchniowe stosowane są w celu oświetlenia drogi do garażu, lub przy alejkach ogrodowych. Jeżeli zdecydujemy się na lampy do ogrodu, które są zasilane z naszej własnej sieci elektrycznej, całą instalację powinien wykonać dobry elektryk.