Łaźnia we własnym domu – dowiedz się, w jaki sposób to zrobić

Sauny są obecnie coraz bardziej doceniane. Ludzie z większą częstotliwością korzystają z atutów, które dają, chodząc do gabinetów bądź rozmaitego rodzaju centrów zdrowia. Wzrasta także zainteresowanie projektowaniem łaźni we własnym domu.

zobacz

Autor: Artur Potosi
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli i ty rozważasz taki pomysł, powinieneś pamiętać o paru regułach, które są istotne, gdy masz w planie projektowanie sauny. Nade wszystko pomieszczenie musi mieć odpowiednią wentylację, jaka będzie mogła odprowadzać zbierającą się parę wodną. Może to być także okno, gdy uważamy, że nasz kanał wentylacyjny nie jest dostateczny.

Zaloguj się do serwisu oraz dowiedz się (http://www.szklarz.net/galeria/szyldy-i-reklamy/), czy nasz dodatkowy wpis jest zajmujący. Będzie nam również niezmiernie przyjemnie, jeśli pozostawisz ocenę.

Po drugie w pobliżu sauny, a najlepiej obok niej, musi być prysznic albo wanna, gdyż po korzystaniu z sauny musimy natychmiast schłodzić swoje ciało. Możemy to zrobić przez zanurzenie się w wannie bądź skorzystanie z prysznica, dlatego naprawdę nie obejdzie się bez bieżącej wody.

Jeżeli wybierzemy prysznic, warto jest pomyśleć nad deszczownicą, dającą o wiele większy komfort kąpieli. Trzecią istotną regułą jest dobór właściwego drewna. Musi być wytrzymałe na wilgoć, w innym wypadku nasza sauna długo nie wytrzyma, przez co jedynie stracimy gotówkę. Jakie drzewa można zastosować? To np. świerk skandynawski, który świetnie nadaje się do takich zastosowań. Nie można też zapomnieć o oświetleniu, najlepiej takim, jakie tworzy miły, nastrojowy klimat. Najlepiej sprawdza się oświetlenie zainstalowane pod ławkami do siedzenia. Jeśli nie chcesz sam projektować łaźni, możesz zamówić sauny na wymiar (strona www).

Sauna parowa

Autor: Hotel Arthur
Źródło: http://www.flickr.com
Pasują do konkretnego wnętrza i klienci mogą indywidualnie określić, jaki rodzaj drewna ma być użyty lub jak mają być ustawione ławy. Przed podjęciem decyzji dobrze jest zaznajomić się z przykładowymi realizacjami, by orientować się, spośród jakich możliwości można wybrać. Ludzie coraz chętniej poddają się zbawiennemu działaniu sauny, doceniając korzyści, które przynosi dla zdrowia. Przemienne zimne i ciepłe bodźce pozwalają między innymi usunąć toksyny z organizmu, dotlenić skórę, dogodnie wpłynąć na układ krążenia i na cały organizm. Muszą z niej zrezygnować jedynie osoby cierpiące na trądzik różowaty, mające przewlekłe schorzenia, takie jak padaczka bądź problemy z wątrobą czy nerkami. Pozostali chętni mogą bez przeszkód chodzić na saunę, z każdym dniem ciesząc się coraz lepszym zdrowiem.