Jakie zalety ma współczesne oświetlenie ledowe, w jakich miejscach znajduje ono swoje zastosowanie.

W ostatnim czasie w technice oświetleniowej dokonała się mała rewolucja, a wszystko przez rozpowszechnienie się technologii ledowej. Źródła światła oparte na LEDach stają się coraz popularniejsze, zresztą nie należy się dziwić mając na uwadze ich niezliczone zalety.

wanna z hydromasażem

Autor: Excellent SA
Źródło: Excellent SA
żarówka led 7w

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku wielu klientów będzie jednak trochę stopować cena, gdyż takie żarówki są kilka razy droższe od innych rodzajów, z reguły ceny ich zaczynają się od kilkunastu złotych. Jednak trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie o tym, że potrzebują one dużo mniej energii. Sprawność ledowych żarówek wynosi nawet 80 procent, więc do wyemitowania identycznego strumienia światła potrzeba znacznie mniejszą ilość prądu, a to w bezpośredni sposób wpływa na rachunki za energię. Jak się szacuje, już za parę miesięcy kupno takiej żarówki się zwraca.
Kolejną oszczędnością jest to, że typowa żarówka led 7w może świecić znacznie dłużej, niż tradycyjne żarówki, dzięki czemu nie będzie trzeba jej tak szybko wymieniać.

Masz ochotę przejrzeć kilka kolejnych naszych tekstów? Fantastycznie! Spieszmy zatem donieść, że jesteśmy tutaj (https://wphw.pl/biurka-na-stelazu) – wyszukasz nas w tym linku.

Jeśli dołoży się jeszcze do tego duży poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, to w efekcie bardzo dobrze widać, dlaczego tego typu oświetlenie jest tak popularne. Następnym jego plusem są ogromne możliwości aranżacyjne, nie ograniczające się jedynie do zwykłych żarówek. Może oczywiście być wykorzystana tradycyjna oprawa hermetyczna led, do jakiej założy się żarówki o tradycyjnym kształcie.

Lecz chętnie wybierane są przykładowo rozmaite taśmy albo listwy, jakie przymocować można na ścianach, schodach czy pod szafkami.