Lampa, którą wybrać?

Macie przed oczyma zapierający dech w piersiach dom Tony’ ego Starka, filmowego Iron Mana? Można go określić jednym słowem: ekskluzywny. Cztery sypialnie, wielkie patio, olbrzymi basen oraz widok na ocean.

Fanom filmu niełatwo było uwierzyć, że owe wnętrza mieściły się w hali sportowej w Los Angeles, a projektowanie odbywało się w komputerze. Identyczny dom – idź do serwisu – pokuszono się wznieść jednak także w realu. Posiadłość została okrzyknięta najbardziej imponującą filmową rezydencję a następnie sprzedana za 25 milionów dolarów. Każdy mebel w domu filmowego bohatera to design i elegancja.

Ciekawy wpis? Jeśli tak uważasz, to bez wahania kliknij tutaj, ponieważ naprawdę warto zobaczyć tutaj (https://www.pademeble.pl/196-meble-do-sypialni-kolekcja-stockholm) inne tego typu posty!

Chyba więc nie jest dziełem przypadku, że w salonie filmowego Starka stoi najbardziej designerski łuk na świecie, czyli lampa Arco (po włosku „arco”oznacza łuk). Włoscy magicy wzornictwa nie szukali jednak inspiracji w galaktyce, lecz na…ulicy tworząc nowoczesne meble włoskie. Inspirująca okazała się zwykła latarnia. Łukowate teleskopowe ramię, na którym dynda klosz – wyrafinowana prostota. Od tamtego czasu, lampa stała się czymś więcej niż oświetleniem. I choć lampa ma dziś około 50 lat, nieustannie stanowi przedmiot pożądania wielu osób. Jeżeli więc nie mamy akurat wolnych 25 milionów dolarów na dom Starka, może przeznaczymy 7,5 tysiąca na lampę z jego salonu? Lampy designerskie Artaitalia to tzw. „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Czasem wystarczy oryginalna lampa, by pomieszczenie zyskało nowy wymiar.

Mistrzami w dobieraniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy lampy kryształowe, luksusowe żyrandole mogą ”zagrać” w minimalistycznym, surowym wnętrzu? Oczywiście! Myśl ta działa również w przeciwną stronę – starocie, meble z „duszą” w towarzystwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą nowego wyrazu. A może chcemy naszą lampę uczynić najważniejszym punktem wnętrza?
Lampy kryształowe swarovski wbrew naszym obawom sprawdzą się w wielu stylizacjach.
W sieci odnajdziemy wiele sklepów z lampami, które idealnie zaprezentują się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Choć są to sklepy internetowe przeważnie istnieje możliwość zobaczenia lamp przed kupnem w siedzibie firm.