Wyprawka dla potomka. Kiedy zacząć?

Czas ciąży to okres, w którym możemy powoli kompletować wyprawkę dla noworodka. Nie ma co z tym ociągać się i odkładać wszystkiego na ostatni moment. Miejmy na uwadze, że brzuszek z miesiąca na miesiąc robi się coraz to większy, a co za tym idzie, nasz organizm jest coraz to w wyższym stopniu obciążony.

Nocnik

Autor: Keith Rowley
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością prościej będzie nam śmigać po sklepach, gdy brzuszek jest jeszcze mały, czujemy się dobrze, nie męczymy się zbyt szybko, nie boli kręgosłup. Oprócz tego koszta, mające związek z pojawieniem się noworodka na świecie, nie należą do małych więc warto rozłożyć je w czasie. Co prawda nie musimy kupić wszystkiego od razu, bo po co nam dajmy na to huśtawka bądź nocnik dla dziecka (), ale mimo to podstawowych wydatków i tak jest sporo, a wybór jest olbrzymi, więc warto przygotować się do tego odpowiednio wcześnie.

Nie daj się ponieść zakupowemu szaleństwu. Wytyczna numer jeden brzmi: Kieruj się zdrowym rozsądkiem oraz uzbrój się w silną wolę przed wkroczeniem do sklepu Ekspozycje z akcesoriami oraz ubrankami dla bobasów są tak piękne, że naprawdę trudno im się oprzeć oraz przejść obok nich obojętnie. Dobierając garderobę dla bobasa, kieruj się przede wszystkim wygodą. Nie kupuj ubranek ze względu na ich interesujący wygląd, gdyż nie wszystko złoto, co się błyszczy.

Ubrania muszą być uszyte z naturalnych, mięciutkich tkanin dobrej jakości, wykończonych delikatnym szwem. Możesz od razu nie uwzględnić ubrań z guziczkami przy szyi. Odpadają także te z napami na pleckach, gdyż są niepraktyczne. Wybieraj te, które mają zatrzaski w kroku, ponieważ znacznie upraszczają jak też przyspieszają one przewijanie bez konieczności całkowitego rozbierania oseska.

Serdecznie zapraszamy do zgłębienia większej ilości postów na omawiany temat. Jeżeli Cię on intryguje, to zobacz witrynę (https://www.scootive.pl/mgp), na której opublikowane są dodatkowe teksty.

Do najwygodniejszych, zarówno dla dziecka, jak i dla mamy, należą pajacyki rozpinane z przodu na całej długości.

Wyprawka dla niemowlaczka uzależniona jest także od pory roku, w której przychodzi na świat, ponieważ maluch urodzony w lecie nie będzie potrzebował ciepłych koców, kombinezonów albo ciepłych czapeczek. Nie nabywaj zbyt wielu ubrań w najmniejszym rozmiarze. Niemowlak rośnie ekspresowo i poniektórych z nich możesz nie zdążyć mu włożyć ani razu. Warto zastanowić się, które przedmioty i akcesoria (zobacz: zabawki dla psów) są faktycznie niezbędne. Z pewnością będzie to głęboki wózeczek. Dobrze sprawdzą się wózki klasyczne – sprawdź pełną ofertę na tej stronie.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,