Króciutka historia i charakterystyka kawy, jej znaczenie dla milionów osób, które ją codziennie piją

Kawa oprócz herbaty jest zaliczana do najpopularniejszych napojów na świecie – każdego dnia wypijane są miliony litrów cappuccino, caffe latte czy espresso. Aby tę wielką ilość napoju przygotować będzie także potrzebna bardzo duża ilość czystej kawy, która musiała wcześniej urosnąć, zostać pozbierana, wypalona i wreszcie dobrze zmielona przed zaparzeniem.

Chi-Cafe, zdrowa kawa Jacob’s Medical

Autor: Jacob’s
Źródło: Jacob’s
Dlatego też plantacje kawy będą zajmować tysiące hektarów, i z nich zebrane i przygotowane ziarna wyruszają w podróż na cały świat. Obecnie w sprzedaży dominują dwa podstawowe rodzaje kawy, czyli Robusta i Arabica. Pochodzą one z różnych regionów świata i odróżniają się kształtem ziaren i aromatem otrzymanego napoju. W naszych sklepach najczęściej jest sprzedawana kawa ziarnista arabica, dająca łagodny i aromatyczny smak.

Arabica ma niedużą zawartość kofeiny, przez co da się ją częściej pić od robusty, lecz trudniej się ją uprawia, gdyż wymaga odpowiednio gorącego, wysokiej temperatury oraz wysokości. Robusta ma dużo mniej aromatów, a dzięki wyższej zawartości kofeiny znacznie pobudza organizm pijącej ją osoby.

Doczytaj – Kawy

Kawa zanim trafi do naszych kubków musi przejść kilka etapów. Na plantacjach z zebranych ziaren kawowca otrzymuje się przygotowane na wypalanie ziarenka kawy. Wypalanie to bardzo ważny proces, to właśnie ono decyduje w głównej mierze o aromacie i smaku ziaren. Z tego też powodu najczęściej przeprowadza się je w docelowym kraju, bo wtedy wypalone ziarna nie tracą świeżości podczas długiego transportu.

Więcej informacji: tu

Kawa i przyprawy

Autor: DA
W dalszej kolejności wypalona kawa ziarnista sklep jest albo zapakowywana do pudełek i w takiej formie sprzedawana, albo można ją poddać ją mieleniu i próżniowemu pakowaniu, co pozwala na dłuższe zachowanie świeżości i aromatu. Kawę można parzyć wieloma sposobami, w zasadzie każdy kraj ma własną kulturę i zwyczaje picia kawy. Regularnie pita świetnie wpływa na ludzi, dzięki zawartości kofeiny dodaje energii i sił, a dodatkowo ogranicza ryzyko pojawienia się niektórych nowotworów.

Masz trochę wolnego czasu i masz ochotę poszerzyć wiedzę z tego działu? Zatem naciśnij łącze i tam delektuj się drobiazgowymi postami.

br>
Nasz artykuł, który na tej stronie publikujemy, jest bardzo zajmujący, jednak warto oprócz tego przejrzeć uzupełniające informacje – więcej pod wskazanym adresem.

No i świetnie smakuje, o czym wiedzą bardzo dobrze wszyscy którzy sięgają rano po filiżankę tego wspaniałego napoju.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,