Chcesz być nietuzinkowa? Możesz to osiągnąć!

Jak wyglądać nietuzinkowo? Pytanie to niesie w sobie ładunek dwuznaczności, ponieważ można zrobić z siebie coś podobnego do „słupa ogłoszeniowego”, obok jakiego każdy będzie przystawał, by się przypatrzeć. Takie zachowanie nazwać można: niech mnie zobaczą za wszelką cenę. Można też skorzystać z innego, bardziej delikatnego podejścia. Wystroić się tak, aby było widać, jaki mamy fajny gust, ale jednakowoż, ażeby wszyscy się nie gapili, jak na krzykliwy afisz!

trencz

Autor: fervent-adepte-de-la-mode
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli preferujesz pierwsze rozwiązanie musisz posiadać „skórę słonia”. W zależności od tego, jaki kraj to obyczaj, w Polsce zadomowiło się raczej zachowawcze podejście do tej kwestii. U nas korzystniej się nie wychylać, gdyż można dostać rykoszetem. Z jakich przesłanek to wynika? Najprawdopodobniej z historii. Okres komuny, kiedy nie mieliśmy dostępu do bardziej ekstrawaganckich, kolorowych strojów, zrobiły swoje. W zamian otrzymaliśmy te same komplety, nudne, szare, ale nie rzucające się w oczy. W naszej świadomości coś pozostało, i choć jesteśmy już niezależni od „wielkiego brata ze wschodu”, to jednakowoż, szczególnie pośród starszych ludzi, dominuje przekonanie, iż „szata zdobi człowieka”.

Jeśli jednakowoż nie preferujesz tego by być w centrum uwagi, wolisz się schować za innymi, a jednocześnie lubisz fajnie wyglądać, to powinnaś skorzystać ze sprawdzonych wzorów. Nie obawiaj się, nie chodzi tu o nudne zestawy, których pełno naokoło.

Chcesz dowiedzieć się więcej na prezentowany temat? To świetnie, gdyż pod linkiem stylowymebel odnajdziesz interesujące dane, które Cię wciągną.

Postaraj się dobrać własny zestaw myśląc o swojej osobowości, na przykład, jeśli żakiet albo trencz, to dlaczego, czy pasuje do tego, jakim jesteś człowiekiem? A może modna garsonka lub t-shirt w stonowanych kolorach? Tak się składa, że w dzisiejszych czasach posiadamy znaczny wybór różnorodnych, często zjawiskowych strojów. I na pewno nie chodzi tutaj o zestawy znanych sieciówek, lecz o ubrania, jakie zakupisz w lumpeksie (kliknij). Tak, lumpeksy to prawdziwe kopalnie złota. To prawda, iż należy tam nieźle pokopać, by coś odkryć, ale warto poświęcić ten czas, gdyż możesz upolować coś zjawiskowego.

Możesz także przejrzeć kolekcję swojej mamy, cioci lub babci, może rzuci ci się coś w oczy, co zapewne trudno będzie podrobić. W kolekcjach naszych mam są takie skarby, o których nie śniło się producentom znanych marek. A może masz dużo starszą siostrę, u niej również możesz odnaleźć coś, co na pewno będzie odznaczać się oryginalnością. Do dzieła!

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,