Jakim sposobem dobrać maluchowi właściwe obuwie?

Maluchom rozpoczynającym chodzenie najlepiej jest zakładać buty z cholewką sięgającą za kostkę. Trzewiki są istotne, bowiem maluszek ze słabo wykształconym zmysłem równowagi chodzi w sposób szczególny. Dziecko stawia szeroko nóżki ze zgiętymi kończynami w stawach biodrowych i kolanach. Takowa postawa ułatwia utrzymanie równowagi ciała. Dzięki sznurowaniu albo zapinaniu możemy buty dobrze dobrać do nóżek maluszka (pulchnych a także szczuplejszych), co z pewnością uprości mu poruszanie się.

buty dziecięce

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Półtrampki z wkładką ze skóry
Buciki dla pociech, które zaczynają chodzić muszą mieć również właściwie usztywnioną tylną strefę buta z tak zwaną zakładką, która wspomaga prawidłowe ustawienie stopy jak też zapobiega wykoślawianiu się bucików. U dzieci charakterystyczne są wachlarzowato ułożone paluszki, w związku z tym buciki powinny mieć obszerny czubek, jaki zapewni prawidłowe ułożenie stopy malucha i swobodne poruszanie palcami. Cały but powinien być miękki i elastyczny, zaś spody powinny łatwo się zginać. Twarde spody narzucają nienaturalny krok – mały człowiek przestawia nóżki jak kaczka. Najlepsze są zatem lekkie i elastyczne spody, które wspomagają naturalny chód dziecka.

Latoroślom, które są już sprawne ruchowo, np. 4-latkom warto wkładać półbuty i buty dziecięce z zamkniętą piętą czy łożem dla pięty, czyli zagłębieniem pod piętą, utrzymującym ją w prawidłowym ułożeniu. 6-letnie panienki mogą już wkładać balerinki. Dzieci w szkolnym wieku, jeśli mają zdrowe stopy, mogą wkładać buty sportowe dziecięce. Opiekunowie nieświadomi faz naturalnego rozwoju narządu ruchu dziecka mogą się niepokoić śladem płaskiej stopy, jaki pozostawia malec na posadzce w łazience po kąpieli, jednak u dzieciaczków do około 3–4 roku życia jest to normalne. Około 4–5 roku życia zjawisko to zanika, a więc nie jest defektem.

Klapki basenowe z materiału piankowego – American ClubNoszenie bucików po starszym rodzeństwie grozi kłopotami zdrowotnymi.

Jeżeli sądzisz, że ten tekst ma niezwykle intrygujące informacje, to kliknij na polecany artykuł (https://alwro.com.pl/odlewy/odlewy-kokilowe/), który też Cię wciągnie całkowicie.

Każdy maluch chodzi odmiennie. Buty dostosowują się do indywidualnych cech stópek maluchów. U dzieci ze skrzywieniami stóp obserwuje się zdeformowania, wykoślawianie bucików. Dzieci nie powinny zatem zakładać obuwia po starszym rodzeństwie albo innych maluchach, aby ich stopy nie „odziedziczyły” defektów dawnych użytkowników.

Nie możesz się doczekać kolejnych interesujących treści na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą informację – kliknij odzież robocza lahtipro w ten link i ciesz się tekstem.

Pokrzywione obuwie może zaburzać prawidłowy rozwój nóg, a czasem całej postawy.Big-star 174235 klapki japonki

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,