Z jakich powodów meble tapicerowane cieszą się taką popularnością, jak proces pikowania zwiększa atrakcyjność ich wyglądu.

Tapicerowane meble są bardzo popularne w naszych mieszkaniach i domach. Tak naprawdę naprawdę duża większość łóżek, tapczanów czy narożników wykonywana jest takim sposobem

. Wybór tapicerskich tkanin jest bardzo duży, u wielu producentów klient będzie mógł wybierać spośród proponowanego katalogu i zrobić sobie mebel dokładnie taki, jaki będzie chciał. Ale wykorzystanie tapicerowania nie ogranicza się tylko do łóżek, bo tkaniną oblekać również zaczęto inne elementy, nie tylko same meble. Na przykład bardzo interesująco prezentują się ściany, przy których zostały wykorzystane tapicerowane elementy. Spotyka się je w wielu różnych miejscach, nie tylko w domach, lecz również nowoczesnych klubach czy gabinetach. Przy wykonywaniu takich ścian wykorzystuje się bardzo często moduły ścienne tapicerowane, jakie jako gotowe elementy układa się naprawdę szybko. Dzięki ich zastosowaniu wnętrze nabiera zupełnie innego stylu. Przede wszystkim staje się dużo bardziej stylowe eleganckie, ale też dzięki dobremu tłumieniu hałasów niezwykle przytulne.

poddasze

Autor: home-you.com
Źródło: home-you.com
meble w nowoczesnej sypialni

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na walory wizualne często wybieranym sposobem zdobienia takich paneli, lecz również w wielu przypadkach zwykłych mebli tapicerskich, jest pikowanie.

Nie czekaj! Jeżeli zaciekawił Cię nasz temat, to wejdź w adres www (https://www.projektoskop.pl/wentylacja-i-klimatyzacja/) i odkryj, co dla Ciebie z zaangażowaniem opracowaliśmy.

Mimo że w pierwszej chwili wydawać się ono może bardzo proste, to wymaga od tapicera dużej precyzji i doświadczenia. Wszystko jest wykonywane ręcznie, a w efekcie końcowym dostaje się regularną siatkę lub linię, nadającą elementowi odpowiedni kształt. Jak podkreślają znawcy tematu, nie wszystkie tkaniny nadają się do pikowania, gdyż niektóre z nich nie będą posiadać pewnych właściwości. Z takich też powodów klienci nie w każdym przypadku będą mogli wybrać sobie na obicia pikowane do swojej sofy to, co im się akurat spodoba, lecz to, z czego można będzie je odpowiednio wykonać. Duże znaczenie dla ostatecznego efektu ma także sposób, w jaki się realizuje tę operację
.

Często jest to zwykłe ściąganie tkaniny obicia w celu wykonania wgłębienia odpowiedniej długości, ale też w wielu przypadkach stosujee się jeszcze jako ozdobę rozmaite guziki czy nawet nieduże kryształki.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,