Niebanalne oświetlenie do naszego domu lub mieszkania? Między elegancją, a prostotą

Rozważając konkretnie interesujące nas oświetlenie zapewne rozważamy swój wybór między lampami wiszącymi i żyrandolami. Oba rodzaje oświetleń mają po parę odmian, różniących się między sobą specyfiką, krojem projektanta, materiałem wykonania i oczywiście ceną.

lampa kryształowa

Autor: Catie Rhodes
Źródło: http://www.flickr.com
W oświetleniu głównym zazwyczaj dochodzą także dodatkowe strumienie światła, w postaci lamp kinkietowych, nocnych lampek, czy półtorametrowych lamp stojących. Nie pozwalamy sobie na wszystkie naraz ze względu na koszty – jeśli wybieramy uzupełnienie dla światła z sufitu, to powinien być to jeden, dodatkowy strumień światła.

kryształowy żyrandol

Autor: N@ncy N@nce
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetleniem kojarzonym przez wszystkich w większości bogatych domostw i salach hotelowych, niemal niezastąpionym elementem są żyrandole. Nieodłącznie przeznaczane są do salonów, pomieszczeń rozrywki, kultury – słowem, do wyższych sfer. Zwisają więcej niż lampy wiszące, a kompozycja świateł posiada co najmniej parę „odnóg”. Reprezentacyjne egzemplarze mają klasyczne abażury, czy też unikatowe żarówki wkomponowane w styl pomieszczenia. Koszty, jak to w dysproporcjach powszechności i luksusu bywa, są dość rozbieżne, w prostych „kreacjach” nie przekraczają dwustu złotych, zaś żyrandole z kryształami z prawdziwego zdarzenia na salony kosztują kilka, nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Wystrój oświetleń z półki ekskluzywnej spotykamy przeróżne: dworkowe, antyczne, czy właśnie najczęściej spotykane odmiany z kryształkami. Do wyposażenia hotelu lub bogatego pokoju sprawdzi się także lampa kryształowa (przeczytaj więcej na temat).

Jeżeli objaśniana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów na stronie (https://baltic-park.com.pl/) tu – te informacje również nie powinny pozostać niezauważone!

Choć nie zagwarantuje takiego efektu jak wiszące, odbijające w kryształkach światło z żyrandoli, przez swój wygląd również oznacza synonim wyższej klasy. Za niepozorną lampkę z abażurem koralikowym ze szklanych kryształków wydamy w markecie przemysłowym zaledwie dwieście złotych. Prawdziwe kryształy do większych lamp to już istotnie wydatek znacznie bardziej obciążający nasz portfel.

Ciemne pomieszczenia, jak sypialnie, mają swój niepowtarzalny klimat właśnie dzięki niewielkim wiązkom światła, bijące z lampek stołowych. Lampki stojące w rogach stolików czy szafek tworzą doskonałe warunki do lektury przed spaniem i wyciszania się. Współtworzą klimat, jeśli same są urozmaicone pomysłem designera, poprzez kreatywny abażur.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,