Błyszczący albo matowy, betonowy albo laminowany – wybieramy doskonały blat kuchenny. Aspekty praktyczne oraz strona estetyczna

Blat kuchenny to bardzo istotna rzecz, bowiem właśnie na nim wykonujemy znakomitą większość czynności w kuchni. Powinien być w związku z tym mocny i powinien pasować do charakteru całej kuchni.

fotel wiszący

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Poza blatami z drewna czy laminatu w hurtowniach pojawiają się ciągle nowe opcje. Warto poznać ich zalety i wady, żeby być bardzo zadowolonym z określonego rozwiązania i żeby sprawdzało się ono przez wiele lat.
Świetnie, gdyby blat był ładnie dopasowany do wystroju kuchni, ale przede wszystkim trzeba skupić się na funkcjonalnej stronie określonych możliwości.

Ten serwis internetowy (https://pkrajewski.pl/), który ma dane na opisywany temat, jest nieziemsko trzymający w napięciu, ale masz możliwość poznać inne wiadomości w tym temacie, klikając tutaj.

Wybierając blat kuchenny koniecznie trzeba sprawdzić jego grubość oraz sposób montażu. Bardzo ważna jest również powierzchnia blatu kuchennego. Blaty imitujące drewno o matowej powierzchni będą funkcjonalne – nie widać zarysowań ani śladów palców. Ponadto gładką powierzchnię łatwiej utrzymać w czystości. Z kolei lekko porowata powierzchnia blatu lepiej imituje drewno lub beton. Dokonując wyboru blatu, powinniśmy się zastanowić, jaki odcień ma mieć blat, aby kuchnia meble kuchenne wrocław i okolice była miła dla oka i aby chciało się w niej spędzać czas. Jasny odcień powiększa blat, ciemny go pomniejsza. Kontrastowe zestawienie, np. ciemny blat i jaśniejsze szafki nada kuchni współczesny charakter. Ważna jest również głębokość blatu. Blat wystający poza szereg szafek jest wygodniejszy. Trzeba zwrócić uwagę też wykończenie – blaty imitujące drewno powinny mieć wszelkie boki dobrze pokryte powłoką ochronną.

meble do ogrodu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Idealny kuchenny blat powinien być estetyczny oraz odporny na zarysowania, wysoką temperaturę i wilgoć.

Warto również zastanowić się nad tym, czy technika montażu zagwarantje możliwość jego wymiany bez szkody dla szafek kuchennych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,