Parę praktycznych wskazówek dla wszystkich pań i panów, którzy zamierzają kupić bądź zrobić schody do świeżo wybudowanego domu

Jeśli pragniemy mieszkać w domku jednopiętrowym, to już na etapie projektu jesteśmy zmuszeni do zastanowienia się, jak będą prezentować się schody na piętro. Współcześnie mamy do kupienia wiele modeli wyprodukowanych z najprzeróżniejszych surowców. Najprawdopodobniej najmniej skomplikowanym pomysłem jest wylanie schodów z betonu, a później nałożenie terakoty na stopnie oraz podstopnie.

Schody kręcone

Źródło: www.zlem.pl

Jednak takie, bodajże najmniej kosztowne rozwiązanie, niektórym mężczyznom kojarzy się niezbyt optymistycznie.

Potrzebna będzie Ci ciekawa kwestia jakiegoś tekstu? Pewnie pragnąłbyś skorzystać z faktów, które opracowaliśmy na następnej stronie. Namawiamy!

W urzędach skarbowy można wspomniane schody zobaczyć, a przecież do takich miejsc zmierzamy praktycznie tylko w razie konieczności.

Z kolei wystrój mieszkania w wersji luksusowej powinien posiadać schody tak samo piękne jak samo wnętrze salonu. Warto przy okazji nadmienić, że korytarz (meble metalowe do przedpokoju) będzie robił na osobach postronnych odwiedzających gospodarzy pierwsze, a zarazem najważniejsze wrażenie. Można sobie zamówić schodów ze stali kwasoodpornej, ale nie z każdym wnętrzem będą się one komponować. Najbardziej uniwersalne są schody wykonane z drewna.

Nowoczesne schody drewniane najczęściej bywają montowane w specjalistycznych stolarniach według obranego projektu – . Wangi można wykonać z drzewa sosnowego, ale te najbardziej trwałe zbudowane są z dębowych desek. Jeśli dwa stulecia temu używano do produkcji pojedyncze kawałki materiału drzewnego, to teraz podstopnie, a zwłaszcza stopnie skleja się z kilku części. Dzięki takiemu zabiegowi dzieło pracy stolarza można podziwiać przez wieki. Potem wystarczy pomalować powierzchnię specjalistycznym lakierem i nowoczesne schody drewniane pozostają gotowe do użytku przez domowników. A zapobiegliwa pani domu uda się jeszcze w pospiechu na sprawunki do sąsiedniego hipermarketu, aby zakupić małe chodniczki osłaniające powierzchnię stopni.

schody kręcone

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

Ci bardziej wymagający posiadacze prywatnych domów wybiorą schody z drewna egzotycznego. Taki materiał jest odmienny od tego pozyskanego w rodzimych borach – bardziej oryginalny kolor i faktura stopni powodują, że już na pojedynczy rzut widać różnicę. Schody z drewna egzotycznego, tak samo zresztą jak te dębowe, mogą przybierać różne kształty. Te najbardziej rozpoznawalne to schody proste, ale na zdjęciach bądź w konkretnych domach można także zobaczyć te zabiegowe. W przypadku zakupu tej drugiego modelu będziemy posiadać mniej przestrzeni, a ta bywa bardzo przydatna podczas wnoszenia foteli na piętro – .

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,