Na jakie części składowe wyposażenia trzeba skierować swoją uwagę, meblując pokoik naszego dziecka

Umeblowanie dziecięcego pokoiku nie jest dla matki i taty prostym zadaniem. Dzieciaki prędko wzrastają i co jakiś czas trzeba wymieniać posiadane wyposażenie na większe, dostosowane rozmiarem do wzrostu pociechy. Meble dziecięce mogą nieoczekiwanie stać się iskrą pokoleniowej różnicy zdań.

Dzieci w wieku szkolnym będą chciały mieć wielobarwne szafy, najlepiej takie, jakie są postawione w pokojach przyjaciółek i

pokój dla dziecka

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

kumplów ze szkoły. Rodzice kosztorysując zakupy, kierują się raczej wygodą, praktycznością oraz wartością cenową mebli. Najbardziej koniecznym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju stają się biurko i łóżko.

Nawet dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do zerówki, z chęcią rysują, malują farbami wodnymi, przeglądają obrazki w książkach, a nawet uczą się już czytać i stawiać pierwsze litery. Biurko oraz krzesło obrotowe dopasowane do ich figury, uchronią je przed nabytymi nieprawidłowościami postawy. Dodatkowo w czasie prawidłowego siedzenia przy biurku dzieci wyćwiczą w sobie dobre nawyki na całe dorosłe życie.

W łóżku spędzamy prawie jedną trzecią naszego życia, czyli całkiem dużo. Pamiętajmy jednak, że dzieci śpią jeszcze dłużej. Podczas dnia rozłożone łóżko może utrudniać bieganie po pomieszczeniu, szczególnie tym o kieszonkowej powierzchni. Wychodząc na przeciw pragnieniom oraz potrzebom matek i ojców, producenci mebli wypuszczać na rynek nowoczesne wzory, wśród których jest również kanapa z funkcją spania. W nocy pełni rolę komfortowego łóżka, a w w czasie dnia służy jako plac do zabawy. Dodatkowo w jej wewnętrznym pojemniku na pościel umieścimy wszystkie pierzyny, jaśki i koce.

pokój dla dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town

Kanapa z funkcją spania może być pokryta tapicerką albo specjalnym, solidnym materiałem. To drugie wyjście z sytuacji bywa najczęściej wybierane, bo skórzana tapicerka prawie wcale nie pasuje do ścian dziecinnego pokoju.

Meble dziecięce dzięki swojej żywej kolorystyce sprawiają, że wygląd pokoju aż zapiera dech w piersiach.

Wejdź na stronę twórcy (http://pro-trans.wroclaw.pl/gwinotwanie-ciecie-rur) – tam znajdziesz masę zajmujących treści, które poszerzą Twą wiedzę na zaprezentowany tu nowy temat.

Szuflady, szafy, półki powinny być wytworzone z atestowanych materiałów, a ostre kanty troskliwi rodzice zabezpieczą już sami. Meble dziecięce posiadają jednak zawsze jedną, poważną wadę. Kiedy ubranka nie mieszczą się już w szafie, a pięty szkraba znacznie wystają poza powierzchnię łóżka, matki i ojcowie są zmuszeni kupić nowe meble. A zrobić ze starymi? W każdym razie można je wystawić na sprzedaż korzystając z pośrednictwa powszechnie używanych serwisów ogłoszeniowych albo po prostu oddać mniej zamożnym znajomym.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,