Na co zwracać uwagę wybierając rodzaj oświetlenia do każdego z pomieszczeń w swoim mieszkaniu.

Chyba nikt nie lubi siedzieć w ciemności w domu, dzisiaj, w epoce prądu elektrycznego raczej nie powinno być z tym dużego problemu. Wybór różnych lamp w sklepach także jest ogromny, i tak naprawdę każdy, kto tylko poczuje taką potrzebę, coś odpowiedniego dla siebie może znaleźć. Jednak jak się okazuje, właściwe wykonanie oświetlenia wcale nie jest taką łatwą sprawą, trzeba zwrócić uwagę na parę spraw, a w pierwszej kolejności dostosować modele lamp do charakteru pomieszczeń.

W praktyce każde z nich będzie potrzebować odmiennego oświetlenia, ponieważ są odmienne oczekiwania domowników w tej kwestii.

Chcesz chłonąć dalej ciekawą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj producent etykiet samoprzylepnych na kolejnej stronie.

Najwięcej czasu ludzie spędzają w salonach, i tam też powinno być dobre oświetlenie. Powinno ono oświetlać całość wnętrza, więc przeważnie wiesza się w salonach żyrandole z kilkoma żarówkami i układem regulacji. Doskonale sprawdzają się też kinkiety nowoczesne do salonu, a oprócz nich wersje stojące, używane jako dodatkowe oświetlenie, na przykład podczas oglądania telewizji czy też wieczornym odpoczynku.

lampa, ozdobna lampa

Autor: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie inne oświetlenie będzie montowane w łazienkach. W tych pomieszczeniach potrzebne są dwie oddzielne lampy, pierwsza umieszczona u sufitu, a druga przy lustrze. Jako oświetlenie górne często wykorzystuje się plafon do łazienki, zapewniają one delikatne światło, w zupełności wystarczające do prawie wszystkich rzeczy robionych w łazienkach. Lampki obok lustra nie muszą być bardzo mocne, lecz powinny dokładnie rozświetlać okolicę umywalki, zapewniając wygodę podczas wykonywania tam czynności łazienkowych.

Również w kuchniach będą się sprawdzać dwa rodzaje oświetlenia, to znaczy górna lampa oraz punktowe lampki nad blatem roboczym, znacznie ułatwiające przygotowywanie posiłków. Niezwykle ważne będzie należyte rozplanowanie źródeł oświetlenia w pokojach dziecięcych. Żarówki z lampy górnej tak należy skierować, żeby nie razić po oczach, może się też przydać drugie, dyskretne źródło światła, bardzo pomocne przy zasypianiu. Doskonale będą się sprawdzać w takim charakterze nieduże lampki do kontaktu, dające delikatne, rozproszone światło.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,