Jakie żyrandole wybrać do salonu w naszym domu?

Jesteśmy przyzwyczajeni do górnych lamp i zdecydowanie takie wybieramy najbardziej masowo. Małych rozmiarów pokój dzienny oświetlony w tego typu sposób zatraci własną głębię i zostanie ciemny. Jak skomponować ustawienie światła?

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Oświetlenie pokoju głównego ma dać możliwość odpocząć gościom, którzy w nim przebywają. Typowe podłużne lampy w centralnym punkcie powały świetnie współgrają z wnętrzami starych kamienic. Zamknięte klosze wywierają wrażenie mniejszej powierzchni, a na tego typu sytuacje nie mogą odważyć się lokatorzy niewielkich blokowych lokali.

Światło na sufit

Lampy w pomieszczeniu dziennym trzeba zwrócić ku górze. Najlepszym wyborem okazują się więc żyrandole z kloszem otwartym do góry (spójrz).

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto byłoby głębiej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj pomagier stolarstwo wrocław.

Takie oświetlanie powiększa mały salon. Efekt ten potęguje również biały kolor sufitu i jasny ścian. W przypadku gdy pomieszczenie posiada nieregularny kształt, można skierować światło na krótsze ściany: przymocowane do ścian lampy lub otwarte kinkiety w salonie zmienią proporcje. Ciasne pokoje w ten sposób można sprytnie poszerzyć.

Jak utrzymać porządek

Aranżacja światła w niewielkim pokoju wymaga porządku – chaos nie jest dobry. Najlepiej zatem opracować pewną strategię i zainstalować te same ramki lamp ściennych i górnych. Tanie lampy bywają najwygodniejszym planem, tym bardziej, że koszt nie obniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa

Autor: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy ozdobne

Lampy stojące przy tapczanach to właściwie najważniejszy mebel w pokoju dziennym. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie wygodnie przejrzeć czasopismo, ciesząc się gorącą herbatą. Należy skompletować takie, które czynią możliwym regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki temu będziesz w stanie cieszyć się lekturą w każdej pozycji. Lampa oczywiście koniecznie musi pasować do wnętrza i korespondować z jego stylem, ale dobrze również nie zapominać, że ona sama jest nadzwyczaj ważną dekoracją.

Kinkietyprzywołują różne uczucia, generalnie dlatego, że kojarzą się z mało estetycznymi, jasnymi lampami z bogactwem ozdób. Współczesne oświetlenie jest już zgoła inne i nawet przeciwnicy kinkietów będą w stanie znaleźć coś właśnie dla siebie (pmlighting.pl/Lampy-szklane-nowoczesne-pojedyncze_d408.html.)

Lampy stricte dekoracyjne powinny być skierowane na różne inne dodatki. Trzeba oświetlić malowidło lub po prostu skierować światło na zdobiący jeden z kątów wazon. Najistotniejsze, aby działać zgodnie z pierwotnym zamysłem.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,