Główne założenia podczas projektowania małych łazienek, jak najlepiej wykorzystać w nich powierzchnię

Urządzenie łazienki w niewielkim pomieszczeniu to dla osoby ją projektującej często duże wyzwanie. W dużych łazienkach ten problem nie istnieje, jeśli uda się wygodnie ustawić wannę, umywalkę i pralkę i zostanie jeszcze miejsce na prysznic, to wykończeniowe problemy będą zupełnie innej natury. Przy małych łazienkach największą sztuką jest rozmieszczenie wszystkiego w taki sposób, żeby wnętrze było funkcjonalne i wygodne.

łazienka

Autor: Dakil Auctioneers
Źródło: http://www.flickr.com
A do rozplanowania trochę jest, bo w łazience niestety z niewielu rzeczy można rezygnować. Niezbędne będzie więc zdecydowanie, czy będzie się montować prysznic, czy wannę. Obie te opcje będą miały swoich zwolenników i przeciwników, i w praktyce każdy sam musi zdecydować, co będzie mu bardziej odpowiadać. Przez oszczędność miejsca część osób rezygnuje przykładowo z umywalki, jeśli mają wannę, ale przy dłuższym mieszkaniu takie rozwiązanie wygodne nie jest. Zdecydowanie lepiej zamontować jednak będzie nawet niewielką umywalkę, ale jednak ją mieć.

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia łazienki, z którego się raczej nie da zrezygnować, jest WC, co najwyżej postarać się można, żeby muszla była jak najmniejsza, bo wówczas zajmować będzie mniej miejsca. Po rozmieszczeniu tych trzech elementów, co najwyżej jeszcze pralki, zabrać się można za kolejny element wystroju, to znaczy meble łazienkowe – zobacz komplety mebli łazienkowych. W samej łazience meble nie są najważniejszym wyposażeniem, tak jak ma to miejsce przykładowo w kuchniach, stanowią raczej uzupełnienie całości.

łazienka

Autor: 國豪 徐
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście są one dość istotne, bo w końcu gdzieś trzeba postawić kosmetyki i środki czystości, z tego też powodu kilka półek lub szafka na pewno się przyda. Lecz nie należy rozpoczynać projektu łazienki od mebli, raczej trzeba zacząć od innych sprzętów, a meblami tylko uzupełnić całość. Warto to jednak zrobić w taki sposób, żeby szafki czy meble nie przeszkadzały w użytkowaniu na co dzień.

Masz ochotę uzupełnić swą wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Musisz wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej tablice magnetyczne szczegółów.

Najlepszą opcją będzie wykorzystanie różnych wnęk czy ścian, wtedy tak rozmieszczone szafki raczej nie powinny one przeszkadzać w czasie używania pomieszczenia.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,