Nowoczesna dekoracja pomieszczeń – kilka wartościowych wskazówek

Podkreślam od razu, ten poradnik został stworzony przez faceta i dla faceta. W oczach pań będzie zbyt banalny, dla designera wnętrz nawet prostacki. Ja jednak pragnę przybliżyć mężczyźnie, którego zadaniem jest dekorowanie mieszkania własnoręcznie, trudny temat, jakim jest wystrój wnętrz.

Stylowe wnętrze

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku trzeba mieć zarys całościowej koncepcji. Wiem, że pewnie nie odróżniasz, jak ja, dużej liczby barw. Łatwiej będzie stosować podział na kolory ciepłe-chłodne. To ważne w sytuacji, kiedy nakreślamy koncepcję naszego domu. Projekty wnętrz potrafią być mocno praktyczne, minimalistyczne. Taki design kojarzy się z nowoczesnością i czystością. W celu uzyskania takiego rezultatu, trzeba uciec się do zimnych barw – beżu, rtęci, żelaza. Meble (metalowa szafka nocna) muszą być proste, solidne, a jednocześnie bardzo funkcjonalne. Oszczędne zaaranżowanie pokoju ma spowodować, że będzie sprawiał wrażenie przestronnego. Z surowców na meble rekomenduję szkło i stal. Pokoje tą manierą urządzone mogą niestety niektórym wydawać się mało przytulne.

No ale istnieje zupełnie inny wybór. Wystrój można wykreować, posługując się generalnie barwami ciepłymi, to znaczy czerwienią, słonecznym i zielenią, w tym bez wątpienia poradzi architekt wnętrz. Pomieszczeniem, które powinno być naturalnie najbardziej przytulne w mieszkaniu, jest sypialnia. Zaraz za nią znajduje się łazienka, jako miejsce intymne. Popularne są aranżacje łazienek w formie czysto funkcjonalnej, ale nie zalecam tego rozwiązania. Pamiętaj za to o ważnej materii w projektowaniu pomieszczeń sanitarnych – muszą być skutecznie oświetlone i nieprzeładowane, aby w nocy nie obijać się o półki lub umywalkę.

Wykańczając kuchnie, zastanów się nad chętnie wybieranym obecnie konceptem połączenia jej z salonem-jadalnią. Aneks kuchenny od reszty pokoju separuje się praktycznym barkiem. Wadą mogą być zapachy kuchenne, które potrafią przeszkadzać w życiu codziennym. W takim wypadku musisz zainwestować w dobry okap i wentylację.

To już wszystko. Mam nadzieję, że aranżacje wnętrz okazały się choć odrobinę łatwiejszym dla ciebie tematem.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,