Jak zaaranżować mieszkanie w stylu francuskim?

Cechą szczególną stylizacji wnętrz na wzór francuski jest szyk i piękno. Pomieszczenia tego typu zwracają uwagę wyrafinowanymi dodatkami, dzięki którym uzyskujemy niezwykle uroczy klimat. Jest to całkowite przeciwieństwo surowych, prostych linii i wszechobecnego w stylu nowoczesnym minimalizmu. Jak osiągnąć elegancki, nawiązujący do krainy południowej Francji klimat w naszych wnętrzach?

artykuły dekoracyjne

Źródło: www.morguefile.com
W salonie, będącym miejscem relaksu oraz spotkań z najbliższymi, harmonia jest szczególnie wymagana. Z tej przyczyny, wybierając meble do salonu, stawiajmy na komfort i funkcjonalność. Miłośnicy stylu francuskiego mają ułatwione zadanie gdyż w Polsce pojawiły się meble i dodatki kultowej marki Colette – . To meble, które jak żadne inne sprzyjają błogiemu nastrojowi. Wielkim natchnieniem do powstania kolekcji był klimat gorącej Prowansji.

Każdy mebel zrobiony jest z wielkim oddaniem i kunsztem, co czyni go oryginalnym i prawdziwym dziełem sztuki. Meble Colette wniosą romantyczny nastrój do pomieszczeń, w których za inspirację służy sielski styl rustykalny, prowansalski, jak i wytworny styl francuski czy tak lubiany przez nas od paru lat shabby chic. Style te wspaniale się ze sobą wiążą, czego efektem jest jasne, lekkie wnętrza. Meble i artykuły dekoracyjne Colette stanowią znakomite wyposażenie wnętrza salonów,

artykuły dekoracyjne

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

jadalni, domowych biur oraz kuchni. Dzięki temu, że łączą w sobie ponadczasowe formy z neutralną kolorystyką będą zdobiły dom – więcej szczegółów – długie lata, ponieważ klasyka jest wieczna. To meble dla osób które zwyczajnie lubią obcować z pięknem.

Ogólna kolorystyka pomieszczeń aranżowanych w stylu francuskim jest pastelowa, rozmyta i subtelna. Na podkreślenie zasługują wszystkie okna i przeszklenia. Do wykończenia ścian stosuje się jasne tapety tudzież boazerię w mlecznym kolorze.

Misterne wykończenie mebli prowansalskich, ich urok, uroda wiszących na ścianie dekoracji – wszystko to będzie miało wpływ nie tylko na doskonały styl domu, ale głównie na samopoczucie domowników.