Łazienka w stylu skandynawskim – niesamowicie gustowny minimalizm

Styl skandynawski to ograniczenie przepychu i prostota, biele i szarości. Jego główna zasada jest taka, że wnętrza są jasne, funkcjonalnie zaaranżowane, wykończone materiałami naturalnymibądź uzyskanymi w procesie recyklingu. Jak stworzyć łazienkę w stylu skandynawskim? Zaraz dostarczymy odpowiedź!

nowoczesna łazienka

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzając w tym stylu łazienkę należy zacząć od dobrania odpowiednich odcieni ścian i podłóg. Najlepszym pomysłem będzie bez połysku, szara podłoga (cyklinowanie kraków) (łatwiej ją utrzymać w czystości) oraz białe płytki na ścianach. Raczej odważnym pomysłem, ale pasującym do klimatu skandynawskiego jest utrzymanie ścian wyłącznie otynkowanych. Parapety proponujemy zrobić drewniane – wnętrze ożywi intensywny kolor naturalnego drewna. W tym samym kolorze warto dobrać szafkę na ręczniki oraz szafkę na kosmetyki, a także półeczkę pod lustrem. Jeśli chodzi o wannę, muszlę klozetową i umywalkę warto wybrać na klasyczną biel.

Jeśli sądzisz, że omawiany tu tekst jest interesujący oraz poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten odnośnik, a przeczytasz więcej informacji rekuperacja stargard.

Jest to wspaniałe rozwiązanie – wnętrze będzie jasne, uporządkowane. Do tego stalowe elementy armatury. W podobnych barwach wybrać należy oświetlenie – optymalnie górne światło do tego boczny kinkiet przy lustrze. Zobacz szybko: pomysł na skandynawską łazienkę.

W zależności od tego, jakiego efektu końcowego oczekujemy, powinniśmy zakupić odpowiednie dekoracje. Pamiętajmy jednak wciąż o prostocie wnętrza. Jeśli chcemy odrobinę rozweselić stonowane, utrzymane w tonacji szarości i bieli wnętrze, dobrą opcją będzie wybór dodatków w intensywnych, żywych kolorach – niebieski, czerwony, zielony, żółty, czy pomarańczowy zdecydowanie ożywią wnętrze, dodając mu ciepła. Możemy również zakupić doniczkę, bądź dwie z żywymi roślinami. Choć najlepiej w atmosferę wnętrza dopasuje się drzewko bonsai lub fikus Beniamin. Możemy naturalnie również konsekwentnie wybrać dekoracje w tonacjach szarości i bieli, bez rewolucji. Wszystko zależy od naszego gustu.
Kategoria: Bez kategorii