Co jest najbardziej korzystne dla dziecka? Która zabawa będzie dla niego w największym stopniu dopasowana? Co o tym myśleć?

Świat dziecka jest cały w kolorach, szkoda jednakowoż, iż te cudowne barwy nie pozostają z nami już na zawsze. Przynajmniej staje się tak w większości sytuacji, gdyż nie mamy zbyt wiele czasu nie pielęgnowanie „dziecka w sobie”, gdyż zderzamy się z prawdziwym życiem, z realnymi kłopotami. Co jednakowoż, kiedy w naszym życiu pojawia się potomek? Wtedy mamy okazję, żeby wrócić do tych dawnych czasów, gdy sami mieliśmy jeszcze mało lat i byliśmy w stanie oddać się nieskrępowanej zabawie.

kolorowy pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
My nie będziemy już dziećmi, lecz będziemy w stanie choć na chwilę przenieść się do tej krainy, a naszemu dziecku zaoferować świat, o jakim zawsze marzyliśmy.

Ktoś może zapytać: po co to czynić, skoro wyobraźnia dziecka sama o to zadba. To poniekąd prawda, wyobraźnia dzieci jest niesamowita i niepowtarzalna, lecz to nie znaczy, że nie powinniśmy stymulować jej rozwoju. Nawet najbardziej zdolne dziecko bez opieki, bez edukacji czy bez kreatywnej zabawy będzie się marnowało. Żeby więc wyobraźnia rozwijała się najlepiej należy starać się o jak najwięcej zachęt różnego rodzaju. Już przy wystrojeniu pokoju dziecka można pokusić się o coś kreatywnego i ciekawego, jak naklejki dla dzieci.

Być może taki pomysł tak nam się zacznie podobać, że sami sobie zafundujemy takie naklejki do kuchni. Oczywiście z innym wzorem. Dodatkowo, pamiętajmy, iż każde dziecko poza grami komputerowymi czy nowoczesnymi zabawkami, które pewnie ratują świat powinno mieć dostęp do zabaw edukacyjnych i kreatywnych. One bardzo pomagają dziecku w rozwoju. To iż jest czas na zabawę nie powinno budzić wątpliwości, zaplanujmy jednak tak ten okres, aby był to czas zarezerwowany na coś pożytecznego.

dekoracje ścienne

Autor: AMPsign

Zabawy kreatywne i edukacyjne są niemal identycznie, a nawet bardziej atrakcyjne dla dziecka niż na przykład gry komputerowe, a to dlatego, iż każde dziecko ma niesamowity pęd do nauki i uwielbia rozwiązywać nowe zadania.

Miejmy to na uwadze, bilansujmy rozrywkę pomiędzy tym, co mało pożyteczne, lecz jednakże zabawowe, pomiędzy czymś miłym i pożytecznym, co zagwarantuje niezwykle miarodajny rozwój i powodzenie w życiu naszego dziecka. Jako rodzice powinniśmy się o to zatroszczyć. Bo kto jak nie rodzice to zrobią, wychowają fajne i wesołe, a jednocześnie bardzo mądre i twórcze dziecko.