O czym trzeba pomyśleć dopasowując idealny sprzęt rehabilitacyjny dla osób chorych

Wózek inwalidzki jest sprzętem specjalnym, jaki tworzony jest dla osób mających duże problemy motoryczne. Na rynku istnieje szereg rodzajów wózków. Główną cechą wózka inwalidzkiego jest jego budowa modularna. Sprzęt ten złożony jest z części zamiennych albo opcjonalnych. Oznacza to sposobność wymiany podnóżka, koła, hamulców lub tapicerki.

Wózek inwalidzki

Źródło: http://sxc.hu/
Do najbardziej znanych należy wózek inwalidzki toaletowy. Ułatwia on pielęgnację osoby leżącej i pomaga w codziennej higienie pacjenta. Wózki mają anatomicznie uformowane siedzenie razem z otworem sanitarnym, jak również ruchome podparcie dla sprawniejszej aktywności oraz przechowywania. Dodatkowo prosta budowa gwarantuje użytkownikowi wygodę i łatwość higienicznego utrzymania. Ważną cechą jest możliwość najazdu na muszlę toaletową (przykłady krzeseł toaletowych), co jest istotne przy osobie, jaka ma mocno ograniczoną mobilność. Wybrane wózki toaletowe mają dodawane pojemniki na fekalia, co sprzyja dużej higienie i swobodzie chorych.

Jeśli myślisz, że ten tekst jest warty zainteresowania, to co powiesz, kiedy poznasz więcej informacji z tego źródła?. Zwyczajnie kliknij tu i zobacz.

Również obicia stosowane przy tego rodzaju sprzęcie posiadają dobre jakościowo tworzywa i mają możliwość bezproblemowego umycia fotelu.

Innym sprzętem, który ułatwia codzienne funkcjonowanie chorego jest balkonik kroczący. Dobiera się go indywidualnie zwracając szczególną uwagę na trudności danej osoby. Na ogół balkoniki są dobierane pomocniczo przy poruszaniu się chorych osób. Dobry balkonik kroczący powinien posiadać gumowe nasadki na poręczach, które służą do podtrzymywania, gumowe albo kauczukowe nakładki na nóżki balkoniku oraz sposobność uregulowania wysokości samych nóżek. Są to podstawowe wyznaczniki sprzętu, jaki sprawdzi się w użytkowaniu i zagwarantuje swobodę w posługiwaniu się przez chorego – szeroki wybór balkoników kroczących.

Wózki inwalidzkie

Źródło: http://sxc.hu/
Trzeba wziąć pod uwagę stabilność sprzętu oraz odpowiednie dobranie do wysokości chorego. Prawidłowo dopasowany sprzęt musi posiadać optymalną szerokość tak, aby pacjent mógł się zmieścić w drzwiach i nie spowodować ograniczania ruchów.

Zaciekawiły Cię te wątki? To rewelacyjnie. Przekieruj się na następną stronę i doczytaj więcej (http://lomza.centrumdemed.pl/demed/stomatolog/) dodatkowe treści. Podziel się z autorami swymi komentarzami.

Te dwa główne aspekty zapewnią pacjentowi swobodę w użytkowaniu z wózka i niemałą samodzielność, co jest najbardziej ważne. Dobierając konkretny sprzęt rehabilitacyjny należy się zastanowić czy osoba chora będzie faktycznie potrafiła się nim posługiwać i czy sprzęt jest wystarczająco bezpieczny.