Jak zaplanować strefę kominkową w swoim domu?

Innowacyjne technologie oferowane przez producentów i różnorodność estetyczna zabudowy paleniska, pozwalają na zastosowanie kominka zarówno w tradycyjnym domu, jak i luksusowym mieszkaniu. Dla wielu osób kominek we własnym lokum to spełnienie marzeń o eleganckiej aranżacji, w której odnaleźć można spokój. Na co warto poza walorami estetycznymi powinniśmy zwrócić uwagę przy projektowaniu strefy kominkowej?

dom w budowie

Źródło: flickr.com
mieszkanie - landszaft

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Umiejscowienie w pomieszczeniu kominka tradycyjnego zależy przede wszystkim od lokalizacji przewodu kominkowego, do którego doprowadzona jest cała instalacja urządzenia. Większą swobodą aranżacyjną dysponują właściciele palenisk na biogaz i pieców kominkowych – urządzeń o mniejszych wymaganiach technicznych niż tradycyjne paleniska – którzy mają szereg możliwości przy ustawieniu takiego urządzenia i zyskują pełną dowolność w projektowaniu wnętrza – kominki. Znaczącą rolę w planowaniu strefy kominkowej odgrywa też stylistyka wykończenia, dokładnie chodzi o to jak prezentuje się zabudowa kominek jaką posiada. Duże znaczenie w projekcie mogą mieć również elementy instalacji, takie jak wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Najlepiej będzie znaleźć fachowców, którzy pomogą w dobraniu całej instalacji i zabudowy kominka.
Na przykład wspomniane wkłady kominkowe z płaszczem wodnym szczególnie poleca się osobom, które chcą zaoszczędzić na ogrzewaniu – wkład kominkowy z płaszczem wodnym.

Decydując się na stworzenie przestrzeni kominkowej, poza względami stylistycznymi na pewno musimy zadbać o bezpieczeństwo domowników.

Ciekawisz się owym tematem? Czytaj zatem dalej montaż wentylacji wrocław o tym wątku w następnym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Tradycyjny kominek emituje bowiem ciepło, pochodzące z ognia – to groźny żywioł, gdy wyjdzie spod kontroli może powodować ryzyko wystąpienia pożaru. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać kilku kluczowych zasad bezpiecznego korzystania z paleniska, o jakich na pewno poinformuje nas firma instalująca kominek. Przede wszystkim, część podłoża wokół kominka warto wyłożyć niepalnym materiałem, na przykład kamieniem, a akcesoria kominkowe, meble oraz dekory należy zamieszczać w odległości min. 1,5 m od paleniska.

Czy któreś komentarze na nasz temat tego wpisu Cię zaintrygowały? Więc będzie nam bardzo przyjemnie, jeśli dołączysz do nich również swe opinie.

Opisane czynności pozwolą cieszyć się światłem i ciepłem kominkowym, a równocześnie gwarantują bezpieczeństwo w czasie jego użytkowania.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,