Walory mebli z drewna litego

Wiele osób marzy o drewnianych sprzętach. Wiążą się one z trwałością, która przetrwa sporo lat. Wprowadzają także specyficzny nastrój do naszego domu. Co warto o nich wiedzieć?
Drewniane meble to doskonała inwestycja. Aczkolwiek nastręczają opieki a także nie należą do najtańszych, to mogą odpłacić się czarem oraz niepowtarzalnym stylem. Warto rozważyć ich nabycie, jeśli pragniemy radować się pięknym wnętrzem, które możemy stylizować na sporo sposobów.

komoda

Autor: Bruno Piombini
Źródło: Bruno Piombini
Analizując propozycje, natkniemy się na pewno na sprzęty wykonane z drewna sosnowego lub z dębowego. W jaki sposób dopasować taki rodzaj drewna, który spełni nasze oczekiwania? Dębowe drewno, acz łatwo dostępne i modne, będzie w wyższej kategorii cenowej. Wynika to z faktu, że takie meble są wyjątkowo trwałe jak też odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nie bez powodu istnieje aforyzm „silny niczym dąb”. Dębowe meble są w stanie przeżyć wiele lat, nawet nosząc ciężary. Dębowe półki nie ugną się pod wpływem trzymanych na nich książek, nawet jeśli będą to encyklopedie. Dębowe meble sprawdzą się w tradycyjnych, prostych wnętrzach, ale również w nowoczesnych i minimalistycznych. Są również stosunkowo proste w utrzymaniu i pielęgnacji – kliknij w link.

komoda

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
Na zakup sprzętów sosnowych dobrze jest się zdecydować, jeżeli pragniemy posiadać piękne, drewniane meble, a zarazem nie chcemy rujnować swego budżetu. Drewno sosnowe jest w naszej ojczyźnie modne, toteż wykonane z niego meble możemy znaleźć w przystępnych cenach. Podstawową zaletą sosnowych mebli są własności elektrostatyczne, powodujące, że w pomieszczeniu nie tworzą się zawirowania kurzu. Ta właściwość jest w szczególności doceniana przez osoby z uczuleniem na roztocza kurzu domowego.

Meble sosnowe charakteryzują się także higroskopijnością, to znaczy ciągłą pracą drewna. Wchłania i oddaje ono wilgotność do momentu, w którym wyrównają się poziomy wilgotności miedzy drewnem a wnętrzem.

Zobacz bogate w zawartość rzetelne informacje (http://stylowy-mebel.pl/), zawierające przydatne informacje na przedstawiany wątek – wejdź więc tutaj oraz zgłąb wiadomości, które Cię fascynują.

Drewno sosnowe jest także wyjątkowo sprężyste i elastyczne, dzięki temu jego obróbka jest łatwa. Sprawia to, że wykonane z niego sprzęty są trwałe i odporne na uszkodzenia zewnętrzne, takie jak zarysowania bądź obtłuczenia. Warto mieć w sypialni jakiś mebel z sosnowego drewna (dla przykładu komoda drewniana).

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,