O jakich sprawach trzeba pamiętać przy kupnie nieruchomości w systemie Mieszkanie Dla Młodych?

Kiedy rozmyślamy o własnym, wyśnionym domu, zawsze zastanawiamy się nad faktem w jaki sposób najlepiej zakupić upatrzone lokum. Całe szczęście, istnieje w naszym kraju program wsparcia ludzi młodych ale i nie tylko, którzy chcą zainwestować w swoje wyśnione cztery kąty – jest to system MDM a więc Mieszkania Dla Młodych.
Program pomocy przy kupnie własnego mieszkania cieszy się w Polsce szczególnym powodzeniem.

Nic dziwnego, w końcu jesteśmy w stanie liczyć na dopłatę nawet w kwocie 30% wartości nieruchomości, a to całkiem dużo. Aby skorzystać z tego programu należy spełnić kilka warunków.

Masz zamiar dowiedzieć się większą ilość informacji na tego rodzaju temat? Jeśli tak, to kliknij tutaj i zdobądź cenne informacje (http://www.megastyro.pl/eps-100-038-dach/podloga.html) – niewątpliwie ono także okaże się dla Ciebie pasjonujące.

Przykładowym jest nasz wiek – osoby ubiegające się o dofinansowanie nie powinny mieć powyżej 35 lat – mdm kraków. Jest od tej reguły jednak wyjątek, kiedy składający podanie ma na wychowaniu przynajmniej troje dzieci.

Poświęć chwilę i sprawdź tu części atlas podobne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, więc nie wahaj się za długo:)

Oprócz tego wymogu jest jeszcze kilka innych, z którymi trzeba bezwzględnie się zapoznać jeżeli mamy w planach zakup nieruchomości, jakiego finansowanie ma być wspomagane programem MDM. Dokładne sprawdzenie każdego aspektu pomoże nam w uniknięciu problemów i rozczarowań.

Dekor imitujący drewno orzecha

Autor: Kronopol
Należy wspomnieć, iż w przypadku tego programu możemy zakupić mieszkanie zarówno z rynku deweloperskiego jak i wtórnego – przekonaj się. Wcześniej system MDM obejmował wyłącznie inwestycje deweloperskie.

Interesującą kwestią jest również kwota dopłat, która waha się w przypadku tego czy i ile mamy dzieci – począwszy od 10% dofinansowania w wypadku singli, do 30% w wypadku posiadania trzech lub większej ilości pociech. Należy pamiętać również o wielkości mieszkania, które mamy zamiar nabyć a także o średnich kwotach za metr kwadratowy w konkretnych miejscowościach naszego kraju.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,