Aranżacja pokoju dziennego z aneksem kuchennym

Kuchnie w postaci aneksu zespolonego z salonem to aktualnie ogromnie popularne wyjście w nowych mieszkaniach. Utarła się już opinia, że to podejście dla apartamentów o niewielkim metrażu, jednakże nie do końca jest to prawda. Aneksy kuchenne zagościły też w projektach większych mieszkań, bo zdobyły sobie uznanie klientów, jako podejście nowoczesne, a równocześnie sprzyjające wspólnemu, familijnemu spędzaniu czasu. Jak takie wnętrze zaaranżować, by było ładne oraz praktyczne jednocześnie?

mieszkanie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od tego, jaką przestrzeń razem zajmuje aneks wraz z salonem oraz jakie są twoje oczekiwania, możesz pozostawić aneks i salon jako jedno pomieszczenie czy częściowo je od siebie odseparować – przykładowo ścianką, wysepką albo barkiem. () Aneks otwarty rewelacyjnie sprawdzi się w mieszkaniach o mniejszym metrażu, zwiększając je wizualnie oraz dając wrażenie przestrzeni. Równocześnie napełni część kuchenną naturalnym blaskiem, co będzie ważne szczególnie w tych mieszkaniach, w których w części z aneksem nie ma okien. Otwarty aneks umożliwi ci też wydzielenie powierzchni jadalnej. Projektując aneks otwarty, zwróć szczególną baczność na funkcjonalność kuchni, czy będziesz mieć dość dużo miejsca naskładowanie oprzyrządowania kuchennego oraz zastawy? Czy będziesz mieć wystarczającą powierzchnię roboczą do wygodnego przyrządzania dań? Bierz pod uwagę miejsce konieczne na lodówkę, zlew, płytę grzewczą czy zmywarkę do naczyń. Pamiętaj też, iż w pobliżu blatu roboczego winny się znajdować przynajmniej 2 wolne gniazdka (zobacz osprzęt elektryczny wrocław) elektryczne. Dwa wnętrza połączone w jedno przynoszą wiele możliwości ciekawej aranżacji. Trzeba mieć na uwadze zachowanie jednego, wspólnego stylu obydwu pomieszczeń, jednakże wcale nie muszą one być do siebie podobne jak 2 kropelki wody.

Istnieje kilka opcji, aby oddzielić od siebie aneks i pokój dzienny nie tracąc przy tym poczucia powierzchni, a przy okazji zarabiając ponadprogramowe miejsce dla przykładu na przechowywanie sprzętu kuchennego czy przygotowywanie dań.
Wyspa. Docenisz ją, jeżeli lubisz kucharzenie wspólnie z familią lub znajomymi. Wyspa gwarantuje bowiem swobodne prace kuchenne paru osobom równocześnie. Wyspa w kuchni wprost zachęca do wspólnego pitraszenia i rozmów. Dzięki niej kucharzenie staje się rozrywką. Aktualne rozwiązania techniczne pozwalają na to, żeby częścią wyspy był np. zlewozmywak bądź płyta grzewcza. Bez kłopotu znajdziesz także okap kuchenny do zainstalowania ponad nią. Podstawą wyspy mogą być szafki kuchenne bądź płyty MDF, które pomalujesz. Wykończenie wnętrz zależy już tylko od ciebie (Barbara Klińska projektant projektant częstochowa wnętrz ).
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,