Plusy i minusy markowych części samochodowych i zamienników

Prawie każdy posiadacz samochodu był kiedyś w sytuacji, gdy jakąś część trzeba było wymienić. Pojawiają się wtedy wątpliwości: jakiej jakości części wybrać? Bezpieczniejsze będą nowe, czy używane, markowe, czy zamienniki?

Ford Mondeo

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo zależy od stanu samego auta, jak również od naszej sytuacji ekonomicznej. Poszczególne części samochodowe mają różną cenę, lecz nie zawsze najlepiej jest decydować się na najniższe cenowo rozwiązanie, ponieważ może się ono stać wyłącznie złudną oszczędnością. Jeżeli mamy stosunkowo młody samochód, dobrym pomysłem jest kupno nowych, autoryzowanych części, szczególnie jeśli zamierzamy w ciągu kilku lat sprzedać pojazd. Części z autoryzowanych stacji obsługi zagwarantują, że wartość samochodu nie spadnie, a właściwości oraz bezpieczeństwo będą wciąż na najwyższym poziomie. Nowe części to propozycja odpowiednia dla osób, które nabyły samochód, do którego części z zasady są stosunkowo tanie.

Jeśli Twoim zdaniem opublikowany tekst jest pasjonujący, to przeczytaj także pomocne źródło, które posiada absorbujące informacje – one zapewne Cię zajmą.

Części do fordów mondeo MK 3, często wybieranego samochodu do codziennej jazdy, niewątpliwie będą tańsze, niż podzespoły do auta kolekcjonerskiego jakiejś rzadkiej produkcji. Jeśli jednak ktoś chce nabyć nowe części tylko dlatego, żeby nie stracić gwarancji na samochód, to należy zwrócić uwagę na fakt, że od kilku lat dyrektywa unijna zezwala na stosowanie zamienników, pod warunkiem, że są one podobnej jakości i są zupełnie bezusterkowe oraz pochodzą z pewnego źródła.

Jeżeli mówimy o zamiennikach, nie zawsze muszą one oznaczać gorszą jakość. Taki przykład: nieoryginalne części do Fordów Mondeo mogą być równie dobre, jak oryginały i wywodzić się nawet z tej samej linii montażowej. Odróżniają się wyłącznie brakiem emblematu Forda, a ich cena może być nawet o 50% niższa. Tego typu zamienniki należą do najwyższej klasy.

Czy po przeczytaniu prezentowanego tekstu udało Ci się wynieść coś ciekawego? Jeżeli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu – zapewne wciągną Cię całkowicie.

Nieco gorszy gatunek zamienników to elementy, pochodzące z mniej prestiżowych firm, ale wciąż mające świadectwa jakości. Nabywając podzespoły do auta, trzeba unikać wszelkiego rodzaju fałszywek kiepskiej klasy. Co prawda, ich cena jest niezwykle okazyjna, to mogą wywołać poważne uszkodzenia w silniku, narażając nas nie tylko na kolejne koszty naprawy, ale także na niebezpieczeństwo.

Ford Mondeo

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Rozważnie należy również dobierać części używane – jeśli nie potrafimy określić ich jakości oraz oryginalności, na zakupy najlepiej wybrać się z kimś lepiej zaznajomionym z tematem. Streszczając: oryginalne części to świetne rozwiązanie do nowych aut znanych marek (części do samochodów FORM MONDEO MK IV), szczególnie jeżeli zależy nam na zachowaniu doskonałej jakości, dobrej prezencji i wysokiej wartości pojazdu, zamienniki to sposób dla osób mniej zasobnych, ale trzeba nabywać je rozsądnie, zwracając uwagę na coś więcej, niż cena.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,